Jaké sporty jsou určeny hlavně pro dívky?

sporty pro dívky

Pokud zvažujete, na jaký sport byste měli dát své dítě v rámci mimoškolních aktivit, pak rozhodně volte nějaký sportovní kroužek. Přece jenom dneska jsou děti svázány sladkostmi a nezdravými rychlými občerstveními, že se sportovní kroužek opravdu hodí. Navíc dneska se dá provozovat opravdu jakýkoliv sport, tudíž si můžete vybírat podle jakýchkoliv kritérií. Jestliže si dítě neumí vybrat, jaký sport bude chtít dělat, většinou vyhrává cena nebo to, na jaké úrovni je sport aktuálně v České republice.

V poslední době ve sportování má Česká republika řadu úspěchů. Rodiče se tak většinou zajímají těmito úspěchy a poté se teprve rozhodnou, na jaký sport své děti dají. Pokud máte doma dcerku, pak vám přinášíme pár tipů na takové sporty, které by se jí mohly líbit. Nejsou to žádné taneční záležitosti, ale už sporty s jistou budoucností.

• házená

V poslední době je populární hlavně házená. V tomto sportu má Česko celou řadu úspěchů. Pokud jsou v tomto sportu dívky od malička či od poměrně útlého věku, pak mohou právě v tomto sportu mít dobře našlápnuto. Různé kluby neustále hledají házenkářky, které by byly svižné, rychlé a zapálené do tohoto sportu.

• tenis

Největších úspěchů však dosahujeme v tenisu. Plíšková jako, sice chvilková, světová jednička byla toho důkazem. Tenis je samozřejmě i pro chlapce, ale většinou se na něj dávají ženy či dívky. Tenis je navíc velice nakažlivý sport, který dokáže v člověku mnoho pocitů. Jeden z nich je ten, že pokud s tenisem začnete, už nebudete chtít přestat.

• volejbal

Volejbal je taky sport, který si většinou volí dívky. Není totiž nijak agresivní, je kolektivní, tudíž pro dívky možná lepší, protože v daném sportu budou společně a budou se vzájemně „hecovat“ k lepším výkonům. Dnes volejbalový kroužek má snad každý škola, tudíž by byla chyba tohoto nevyužít.

Další příspěvky