Jsou nebo nejsou banány zdravé?

Banány a zdraví

Žijeme v době, kdy nás na každém rohu láká rychlé občerstvení. Je skvělé, že jsou mezi námi jedinci, kteří se přece jenom udržují na uzdě a kteří si dbají na to, co jí. Vždyť ne nadarmo se říká – jste to, co jíte. Pokud i vy patříte k těm lidem, kteří se snaží žít zdravě, možná byste ocenili pár tipů na to, co byste měli jíst. Samozřejmě je třeba zařadit do svého jídelníčku luštěniny, taky je třeba zařadit ryby a jiné další zdravé potraviny. Samozřejmě myslete i na to, že je třeba do svého těla dodat potřebné množství ovoce a zeleniny. Kromě jablíček však konzumujte i banány.

O banánech se všeobecně ví, že je to ovoce, v němž se nachází nejvíce cukrů. Ovšem i přesto existují důvody, proč bychom měli banány jíst. Těch důvodů je hned několik – pojďme si říct ty nejhlavnější, díky kterým se ujistíme v tom, že banány nejsou nic, čemu bychom se měli vyhýbat.

Samozřejmě i zde platí – všeho s mírou.

Obsahuje vitaminy, minerály a tělu prospěšné látky

Stejně jako jiné druhy exotického ovoce, tak i banán obsahuje tělu prospěšné látky, vitaminy a minerály. K těm nejdůležitějším se řadí například vláknina, bílkoviny, tuky, měď, vitamin C nebo vitamin B6 či draslík.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Opět lze říct, že banán, stejně jako jiné tropické ovoce, reguluje hladinu cukru v krvi. Obsahuje látky, které regulují hladinu cukru v krvi. Dokonce je prokázáno, že se snižuje chuť k jídlu. To ocení hlavně ti z nás, kteří se chtějí zhubnout, ale zároveň nedokážou potlačit obrovskou chuť k jídlu a přejídání se.

Podporuje srdce

Banány jsou však i něco, co je skvělé pro naše srdce. Jak jsme již zmínili, banány obsahují draslík, což je velice důležitý prvek pro naše srdce. Je všeobecně známo, že lidé trpí nedostatkem draslíku. Málokdo si však uvědomuje, že k jeho doplnění stačí skutečně jenom konzumace banánů.

Další příspěvky