Tenis, a co o něm vědět

Tenis co vědět

V dnešní době nás na každém rohu láká rychlé občerstvení, proto je třeba, abychom dbali na to, abychom se trochu hýbali a jedli trochu zdravěji. Přece jenom nezdravé jídlo není to nejlepší, co co svého těla můžeme dát. Pokud začnete zdravěji jíst a hlavně se trochu hýbat, tělo se nám odvděčí. Navíc dneska je kupa sportů, které můžeme vykonávat dnes a denně. Neustále vznikají nová sportovní střediska, v nichž můžeme vykonávat nejen individuální sporty, ale taky ty kolektivní. Konkrétně kolektivní sporty se staly v poslední době velice oblíbené. Zejména tenis je něco, co si lidé doslova zamilují.

Tenis se stává oblíbeným hlavně díky tomu, že lidé věří, že se v tomto sportu můžeme lehce prosadit na profesionální úrovni. Ovšem stát se profesionálním tenistou – to vyžaduje skutečně kopec dřiny. Pokud však sledujeme sportovní aktuality, tak víme, že v tenisu máme čím dál více úspěchů.

Jestliže vás tento sport láká, měli byste vědět, co tenis vyžaduje či odkud se vzal. Pojďme si ho proto představit, ať máte opět lepší přehled.

Co je to tenis?

Jedná se o sport, který je určen pro dva nebo čtyři hráče. Dle počtu hráčů se tenis stává buď dvouhrou, nebo čtyřhrou. Do toho se taky rozlišuje, jestli se jedná o smíšenou čtyřhru, kdy je ve dvojici vždy žena a muž, či nikoliv.

Při tenisu soupeři stojí proti sobě na hřišti a pokoušejí se odrazit míček raketou, aby soupeř nemohl úder vrátit. Míček se vždy odrazuje od země, což je ten hlavní rozdíl mezi tenisem a badmintonem.

Odkud se tenis vzal?

Je zajímavé, že tenis pochází až z daleké středověké Francie. První známky o tenise jsou už z roku 1275. Tenisu se dříve říkalo „hra na lov!, protože to připomínalo chytání ptáků do sítí. Další zajímavostí je, že se původně nehrálo pomocí tenisových raket, ale hrálo se holou dlaní – vlastně až od 16. století se začaly používat rakety, jak je známe dodnes.

Další příspěvky