Kdy je ideální čas na běhání?

Čas na běhání

Díky tomu, že nám přeje počasí, můžete konečně běhat od rána až do večera. Během zimy se nejen, že nechtělo, ale taky nám počasí mnohdy nepřálo. Přece jenom se lépe běhá tehdy, kdy nám sluníčko svítí do zad a kdy je dlouho světlo. Otázkou ale je, kdy je ideální čas na běhání během jara. Přece jenom se říká, že jaro je ještě poměrně nebezpečné roční období.

Pokud se zeptáte babiček, co si myslí o jaře, většina z nich řekne, že je to krásné roční období, ovšem je to taky jedovaté období. Jedovaté je z toho důvodu, že země je chladná, i když se na první pohled zdá, že chladná není. Nesmíme zapomenout ani na proměnlivé počasí – ráno se sice teple oblečeme, bohužel odpoledne se vysvlékáme takřka do naha.

Ať už je však jaro jaké chce, je to roční období ideální pro běh. Dny jsou dlouhé, nedobíháme domů za tmy. Během jara si na běh najde čas skutečně každý. A co vy? Kdy poběžíte vy?

Kdy je ideální čas na běhání?

Pojďme si však říct, když je ideální čas na běhání. Ideální čas je buď ráno, nebo navečer. I když je během poledne ještě není takové horko jako v létě, přesto praží sluníčko nejvíce. Pokud nemáte pokrývku hlavy, neměli byste během poledne běhat.

Ráno je ideální, ovšem nezapomeňte se tepleji obléknout. I když rosničky v televizi hlásí, že bude během dne teplo, ráno je během jara vždy o něco chladnější než odpoledne. Lépe se oblékněte i navečer. Sice je tepleji než ráno, ale ochlazuje se.

Jak se k běhu obléknout?

Otázkou taky je, jak se na jarní běh obléknout. Ideální je, když si obléknete funkční oblečení. I když je tenké, dokáže nás stoprocentně ochránit před chladem. Navíc absorbuje pot, proto je funkční oblečení vhodné pro jakýkoliv outdoorový sport.

Unikátní nabídku funkčního outdoorového oblečení a dalšího sportovního příslušenství naleznete v e-shopu Monturashop.cz.

Další příspěvky