Přichází čas meruněk a broskví. Víte, že pomáhají zhubnout?

Meruňky a broskve

Konečně je tu zase čas oblíbených meruněk, broskví a nektarinek. Jak se nám po tomto ovoci celou zimu stýskalo! Miluje je takřka každý z nás, jsou kulaté, měkoučké a šíleně dobré. Navíc jsou zdravé a pomáhají zhubnout, což jen málokdo ví. Seznamme se proto s každým oblíbeným druhem a prozraďme si, v čem nám pomáhají a jak moc prospěšné pro zdraví jsou.

Zamilujte si meruňky a odbourejte Alzheimera

Meruňky jsou jednoznačně jedním z nejzdravějších ovocí na světě. Mají necelých šedesát kalorií ve sto gramech, což je skvělé! Není to tedy ovoce, po kterém byste začali nějak tloustnout. Navíc se v meruňkách nachází dostatek vitaminu A, který pomáhá tělu, aby bojovalo proti rakovině. Mimo to obsahuje i velké množství vitaminu B, který je dobrý nejen pro naše vlasy a nehty, ale je taky skvělý pro naše nervy, které posiluje. A samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamin C, který posiluje náš imunitní systém.

Mimochodem, věděli jste, že meruňky pomáhají bojovat proti Alzheimerově chorobě?

Nektarinky jako pomocníci při hubnutí

Dalším oblíbeným ovocem jsou nektarinky, které jsou pomocníčci při hubnutí. Obsahují totiž obrovské množství vody, zhruba osmdesát procent, a zároveň obsahují minimální množství kalorií. Navíc jsou plné vlákniny a dokážou v nás zanechat pocit sytosti. Taky je to zdroj vitaminů B a C, je to taky antioxidant a snižuje riziko vzniku rakoviny.

Broskve pro naše srdíčko

Broskev je jeden z mála druhů ovoce, který v sobě ukrývá vyvážená podíl betakarotenu, vitaminu B, C, E, draslíku, hořčíku a vlákniny. Navíc broskve v sobě mají minimální množství kalorií, ulevují střevům a prospívají našim ledvinám. Broskve jsou ovoce, které je nejlepším kamarádem našeho srdíčka. Pokud máte se srdcem problémy, broskve musí být na vašem každodenním jídelníčku. Mimo to vám broskve pomůžou při zácpě.

Další příspěvky