Období mandarinek je tady. Víte, jak mandarinky prospívají zdraví?

Období mandarinek je tady. Víte, jak mandarinky prospívají zdraví?

Doba melounů a broskví, nektarinek či meruněk je pryč. Ovšem to není důvod, k zoufání. Přece jenom toto období vystřídalo období, během kterého koupíme tunu mandarinek a pomerančů. I když se říká, že exotické plody spíše ochlazují organismus, paradoxně jsou k dostání hlavně během zimy a chladnějších podzimních dnů. Aktuálně se kupují ve velkém množství hlavně pomeranče, o mandarinkách se říká, že jsou nejlepší jen ty vánoční. Ať už ale s koupí mandarinek čekáte nebo nikoli, prozradíme vám, jaké mají účinky na lidské zdraví.  

Mandarinky jsou specifické svou vůní, která je nezaměnitelná a která rozvoní celou domácnost. Málokdo je si vědom toho, že mandarinky v sobě ukrývají hromadu cenných látek, které jsou rostlinnými antioxidanty. Mandarinky jsou v porovnání se zmiňovanými pomeranči daleko menší, na druhou stranu mají takové účinky na zdraví, jaké pomeranče nemají.  

Nejeden odborník na zdravou výživu vám o mandarinkách řekne, že jsou to bomby pro naše zdraví. Mandarinky obsahují celou řadu vitaminů, zejména vitamin C, který se hodí do těla dostat během chladných zimních a podzimních dnů, kdy na každém rohu číhají viry a bakterie. Kromě toho mandarinky obsahují kyselinu listovou nebo beta-karoten.  

Co mandarinky dokážou? 

Mandarinky poskytují tělu potřebné množství antioxidantů. Antioxidanty tělo potřebuje, jsou prevencí před zápalem v těle, brání také tvorbě volných radikálů, které oxidují tělo a škodí lidskému organismu.  

Kromě toho jsou mandarinky velice úspěšné v boji proti kožním chorobám, i proto se hojně využívají v kosmetickém průmyslu, kdy se přidávají do různých krémů a mastí. Bojují taky proti artritidě, jsou skvělým pomocníkem při hojení ran. Mimochodem, věděli jste, že mandarinky také zpomalují stárnutí? 

Mandarinky jako podpora našeho imunitního systému 

O mandarinkách se také ví, že podporují náš imunitní systém. To se hodí, když venku kralují nízké teploty a bakterie a viry na nás číhají na každém rohu. Kromě toho mandarinky podporují trávení, také podporují vstřebávání živin a pomáhají bojovat s infekcemi v těle.  

Další příspěvky