Česnek jako součást mnoha pokrmů – proč?

česnek

Každé jaro na svou zahrádku zasadíme řadu oblíbených druhů zeleniny. Většinou zasadíme brambory, poté hlavně mrkev, celer, dále také kedlubny a v neposlední řadě také česnek. Právě česnek nám totiž může řádně pomoct tehdy, kdy budeme chtít zhubnout nebo kdy nás bude sužovat nejen nachlazení, ale nejrůznější druhy nemocí, s nimiž se dá podle doktorů poprat jenom s antibiotiky.

Česnek je právem označován za přírodní antibiotikum. Pokud vás například skolí rýma, kašel, teploty nebo angína, nemusíte chvátat k doktorovi, který vás bohužel vyšle domů s receptem na antibiotika. Antibiotika škodí našemu tělu, a tak se mu raději vyhněte a vyléčte se díky česneku. Není nad pořádnou pravou česnekovou polévku, nad česnekovou pomazánku nebo nad česnekové topinky! Navíc zápach z úst pak lehce deaktivujete pomocí jablka.

Nicméně o tom, že se česnek používá při nachlazení, o tom ví každý druhý. Že je však účinný i tehdy, kdy se pokoušíme zhubnout, to ví už jen málokdo. Navíc je nutné poznamenat, že česnek je tou nejlepší ingrediencí do zdravých pokrmů.

Na co je česnek dále dobrý?

Česnek má hned několik pozitivních účinků. To, že pomáhá proti bakteriím a nejrůznějším virům, to už dávno víme. Ovšem mimo to je česnek skvělý i na kožní infekce. Látky, které v sobě nese, úspěšně bojují s infekcemi a s plísněmi, které jsou většinou základem takových kožních problémů.

Mimo to vám pomůže i tehdy, kdy máte problémy s krví. Úspěšně totiž ředí krev. Navíc vlastnosti česneku jsou jakousi prevencí proti tomu, aby se v těle vytvářeli krevní sraženiny. Mimo to se dočkáte i snížení krevního tlaku, což je dobré hlavně přes aktuální výkyvy teplot, kdy je jeden den patnáct stupňů, další den plus třicet, třetí den se hodnoty nedotáhnou ani na deset stupňů Celsia.

Česnek pro naše srdce

Česnek je navíc tím nejlepším kamarádem našeho srdce. Chrání nás nejen proti srdečnímu infarktu, ale také proti ateroskleróze.

Další příspěvky