Oříšky – proč bychom je měli zařadit do jídelníčku?

oříšky

Zdravým jídelníčkem se dneska zabývá řada z nás. Většinou jíme zdravě jenom proto, že chceme zhubnout, ale ať už je důvod ke zdravému stravování jakýkoliv, děláme jenom dobře. Přece jenom žijeme ve světě, kde najdeme na každém rohu nějaký fastfood, který nás láká svými ne zrovna zdravými, ale báječnými pochoutkami. Málokdo odolá, což zvyšuje při pravidelné konzumaci počet případů trpící obezitou.

Jestliže se dáte na zdravé stravování z jakéhokoliv důvodu, pak je to jenom chvályhodné a mělo by se to podporovat. Navíc mnoho lidí si myslí, že zdravé stravování v sobě obnáší jenom taková jídla, která nejsou zrovna nejchutnější, ale právě tato skupina lidí se plete. Jídla jsou opravdu chutná, jen musíte vědět, jak je připravovat a z čeho. Samozřejmě je nutné do jídelníčku přidat pár nutných potravin, jako jsou ryby nebo luštěniny, ale nemusíte si takové pokrmy vařit sedm dní v týdnu.

Ani na oříšky nezapomínejte!

Nezapomínejte však ani na oříšky. Samozřejmě se vyhněte nějaké extra nezdravé podobě. Vyhněte se oříškům obalovaným v cukru nebo praženým oříškům v soli. Raději sáhněte po nějaké té podobě bez úprav. Na oříšky však rozhodně nezapomínejte. Samozřejmě, nesmí se jíst kdykoliv během dne, ale většinou se jedí kolem oběda třeba do tří hodin odpoledne. Nedoporučuje se je konzumovat před spaním, kdy nám po nich může být těžko.

Ovšem oříšky se běžně dávají do nějakých pokrmů při zdravém stravování. Jsou to skvělé potraviny, které mají blahodárný dopad na naše tělo.

Jak nám prospívají?

Oříšky jsou unikátní potravina, v níž se skrývá celá řada ne zrovna běžných vitaminů. Mimo to jsou prospěšné hlavně pro naše vlasy, kůži, ale také nehty, což ocení hlavně ženy, které mají se svými nehty nebo s vypadáváním vlasů velké problémy. Dodávají nám do těla látky, které povzbuzují růst vlasů a nehtů a ničí jejich lámavost a padání.

Samozřejmě nám oříšky pomáhají i zhubnout, ale jenom tehdy, kdy dodržujeme nejen pravidelné stravování, ale také i pravidelně sportujeme a pijeme.

Další příspěvky