Pavel Francouz jako pýcha českého národa. Kde aktuálně působí?

Francouz pýcha českého národa

Česká republika se může pyšnit mnohým. Může se pyšnit vynálezem v podobě kontaktní čočky, může se pyšnit svou automobilkou Škoda, která se řadí k nejstarším fungujícím automobilkám na světě. Samozřejmě se může pyšnit i mnohými podnikateli, jako byl Baťa, či sportovci, kteří se zapsali nejen do dějin českého národa, ale také do historie amerického sportu. Mluvíme konkrétně o Pavlu Francouzovi, který je známý tím, že se dostal do americké NHL, a to konkrétně do týmu Colorado Avalanche.

Pavel Francouz pochází z Plzně, i když jeho jméno svádí k mylným domněnkám. Narodil se roku 1990 a se svou hokejovou kariérou začal ve své rodné Plzni, za kterou hrál také v nejvyšší soutěži. Jeho aktuální výška činí 182 centimetrů, jeho váha je naprosto adekvátní s jeho výškou, konkrétně váží 81 kilogramů.

Vystřídal týmů, že to svět neviděl

Za pozornost stojí jeho nestálost. Za svou hvězdnou sportovní hokejovou kariéru vystřídal opravdu velké množství klubů. Sice začínal v Plzni, ovšem než se dostal do americké NHL působil také v HC Tábor, dále tkaé v HB Slovan Ústečtí lvi, také v HC Oceláři Třinec, HC Vevra Litvínov a nakonec i v SK Horácká Slavina.

Nesmíme zapomenout na ruskou KHL, kdy působil v Traktoru Čeljabinsk konkrétně od roku 2015. Tehdy měl smlouvu podepsanou na rok a o rok později se mu prodloužila o další rok. Vloni se však upsal do americké NHL, kde nyní působí za Colorado Avalanche.

Jeho úspěchy

K úspěchům skvělého hokejového brankáře patří zejména úspěch v NHL, ovšem také i působení v mistrovství světa v ledním hokeji, kde byl v roce 2013 a také v roce 2014. O další rok později přispěl velkou měrou k výhře titulu HC Vevra Litvínov a od té doby nepůsobí na české půdě, bohužel.

Pavel Francouz se však jednoznačně přiřadil k nejlepším českým hokejistům a je právem součástí americké NHL. Kdo ví, třeba v budoucnu požádá o americké občanství, jako to letos udělal Patrik Eliáš.

Další příspěvky