Podzimní běh může být zrádný. Připravte se na něj společně s námi

Podzimní běh může být zrádný

Běh je oblíbený sport, kterého se člověk nemusí vzdát v žádné části roku. Není omezený ročním období, jenom se zkrátka dbá na oblečení, které na běh během ročních období nosíme. A jelikož nám skončilo jaro a nastoupil podzim, měli bychom na oblečení dbát dvojnásobně. Je sice skvělé, že nám sluníčko zatím ještě pálí do zad, ale už není tak intenzivní a teplé, jako tomu bylo v létě. Je proto třeba, abychom se dobře oblékli, a to zejména tehdy, pokud ještě fouká vítr.

Jelikož je podzim ročním obdobím, kdy začínají vládnout nemoci a tělo napadají viry a bakterie, není možné podceňovat oblečení. Vítr snadno profoukne pod tričko nebo volný nátělník, tím nám může zapříčinit bolesti zad nebo nějaké horší a déle trvající onemocnění.

Než však přejdeme k tomu, co si konkrétně obléknout k běhu, musíme připomenout i pravidelný pitný režim. Mnozí na něj zapomínají, což je samozřejmě špatně. Jelikož už skončily tropy, nemáme tendenci dostatečně pít, to však neznamená, že bychom neměli pít vůbec. Právě naopak. I když nemáme tendenci pít, pijte, a to vždy, když vás to napadne.

Na mikinu nezapomínejte

Přejděme však k jádru věci. Jak jsme zmínili, podzim se už nenese ve znamení vysokých teplot a je tedy třeba se pořádně oblékat. Jen v tričku nebo v nátělníku je nebezpečné vyjít z domu, proto si do svého šatníku pořiďte i funkční mikinu, která není nijak teplá, ovšem v případě chladného počasí zahřeje i přes svou tenkost.

Když mikina nestačí

Samozřejmě se může stát, že podzim bude velice chladný a funkční mikina nebude dostačující. V tom případě si na mikinu dejte ještě vestu nebo případně sportovní bundu, která při běhu nijak nezavazí a je prodyšná. Největší hloupost, které se dopouští běžci, je, že se oblékají do teplých péřových bund, které jsou navíc těžké a mnohdy nepřilínají k tělu, tudíž jim na záda fouká.

Další příspěvky