Plavání během zimy upřednostňujte – proč?

Plavání během zimy upřednostňujte

Zima nám pomalu ale jistě klepe na dveře, což znamená, že je načase se začít teple oblékat. Kromě toho se taky celá řada z nás už nyní připravuje na vánoční svátky, které tu jsou coby dup. Nakupujeme vánoční dárky a taky nakupujeme dostatečné množství mlék, másel a mouk, aby k vánočnímu pečení nic nechybělo. Kromě toho je taky nutné koupit si zásobu vitaminů, protože bacily a viry na nás číhají na každém rohu a nikdo přece nechce být během vánočních svátků nemocný. Pokud se právě vy bojíte nachlazení a pokud nechcete být během vánočních svátků nemocní, měli byste kromě vitaminů do svého života zakomponovat i otužování. Díky otužování budete lépe reagovat na stále chladnější dny a ty tedy nebudou pro tělo znamenat takový šok, který neprospívá naší imunitě. Jak se tedy kvalitně otužovat?

K otužování vám pomůže jeden jediný sport, který je nám všem dobře známý. Jedná se o plavání, které je čím dál oblíbenější.

Plavejte ráno a ve venkovním bazénu!

Pokud máte možnost chodit plavat v dopoledních hodinách a pokud máte možnost chodit plavat do venkovního bazénu, tak to jednoznačně udělejte. Přece jenom venkovní bazén je sice vyhřívaný, ale ne moc, a po ránu je venku chladněji než odpoledne. Ve venkovním bazénu se budete otužovat nejlépe. Uvnitř plaveckých stadionů je často velké teplo a bazény často nemají dobrou teplotu. Ty venkovní nabízejí možnost skvělého otužování se.

Plavání proti nadbytečným kilům!

A jestli do vánočních svátků chcete ještě trochu zhubnout, abyste se potom mohli přejíst jako prasátko, měli byste chodit plavat dvojnásobně! Přece jenom plavání je ten nejlepší sport pro štíhlou linii. Během plavání totiž zapojujete naprosto všechny svaly a partie těla, hubnete rovnoměrně, stejně. Jenom to chce chodit pravidelně, minimálně třikrát týdně. A myslete taky na to, že je zapotřebí plavat minimálně hodinu, protože po půl hodině se nám teprve tělo zahřívá a my začínáme spalovat.

Další příspěvky