Plavete? A znáte všechny plavecké způsoby?

Způsoby plavání

Toužíte vykonávat nějaký sport, který sice bude zdrav, při kterém se bude hubnout, přesto nebude nic náročného? Pokud ano, máme pro vás tip. Ideálním sportem pro vás je v tom případě plavání. Tento sport si zamilujete, je vysoce návykový a navíc se při něm dokonale hubne. Díky tomu, že se při pohynu zapojují všechny svaly a končetiny, hubnete na místech všude stejně a rovnoměrně. Navíc díky tomu, že tělo nadnáší voda, nezatěžujete klouby a plavání je zcela nenáročné.

Plavání je dnes velice oblíbené, zejména nyní v teplých jarních dnech je tento sport osvěžující. Při plavání myslete na to, že musíte správně plavat. Hlava nesmí být vztyčená nahoře, jinak si můžete během plavání poškozovat páteř. Z velice zdravého sportu se tak rázem může vyklubat sport, který nám může rapidně uškodit.

S hlavou vztyčenou planou nejčastěji ženy, které si nechtějí namočit vlasy. Pokud ani vy své vlasy nechcete namočit, protože by vám dlouho trvalo, než byste je vysušili, naučte se plavat jiným způsobem. Existují hned čtyři plavecké způsoby.

Prsa

Tím základním plaveckým způsobem jsou prsa. Tento plavecký styl si nemusíme nijak vysvětlovat, je to nejběžnější způsob.

Kraul

Kraul spočívá v postavě ve vodorovné poloze. Jedná se o rychlý plavecký styl, v němž jsou experti především pánové, kteří mají větší rozpětí svých rukou.

Motýlek

Méně známým způsobem plavání je takzvaný motýlek, který se plave po břiše hlavou dolů. Využívá se se takzvané delfíní vlnění. Při vynoření z vody se vytahují obě ruce současně a pohybují se dopředu k hlavě.

Znak

Znak se učí především na základních školách, kde není zrovna oblíbený. Plave se na zádech, ruce pracují podobně jako u kraulu, tedy natahují se vždy kolem uší dopředu. Znak je jediný způsob plavání, u něhož plavecká disciplína nezačíná skokem do vody. Při startu se plavci odrážejí od stěny bazénu.

Další příspěvky