Pro trávení i pro ledviny. Ať je petržel součástí jídelníčku

Účinky petržele

Součástí každého zdravého jídelníčku by měla být rozhodně petržel. Ať už sáhnete po známé ozdobě jídel, nebo dáte přednost klasické petrželi, kterou ještě můžete znát pod názvem pastiňák. Jedná se stále o velice zdravou zeleninu, kterou zkrátka musíte zařadit do svého jídelníčku. Pokud máte zahrádku, na které pěstujete zeleninu, a ještě jste na ni petržel nezasadili, je nejvyšší čas.

Dnes se přidává do mnoha zajímavých pokrmů, má specifickou chuť, která mnohým lidem není sympatická. Nejčastěji se petržel v celku přidává do zeleninových polévek, aby polévka dostala ten správný říz. Petrželka má ostřejší chuť, která, jak jsme zmínili, není sympatická všem, ale pokud už ji někdo konzumuje, tak odolává mnohým závažným nemocem.

Petržel je velice zdravá, jak jsme tolikrát zmínili. Víte, proti čemu konkrétně pomáhá a jak tělu konkrétně prospívá?

Oči jako ostříž

Říká se, že oči se vám zlepšují především po konzumaci mrkve, jenže zkuste to s petrželkou. Právě ta vám dokáže podpořit zrak, a navíc vás ochraňuje před různými nemocemi očí, jako jsou záněty spojivek nebo šedé zákaly. Zabraňuje i šerosleposti.

Kromě toho se perfektně postará o naše trávení. Nejen, že podporuje trávení a že podporuje činnost našeho žaludku, ale taky je prospěšná především pro naše ledviny. Dokáže trávicí trakt očistit, zbaví nás ledvinových kamenů, které jsou pro nás velice nebezpečné a taky nás ochrání před různými nemocemi ledvin.

Žádná nemoc močového měchýře si na nás nepřijde

Mimochodem, petržel podporuje a ochraňuje i náš močový měchýř. Zbavuje nás močového písku a taky močových kamenů, které nejsou zrovna příjemné.

Pokud jste žena a při menstruaci doslova trpíte, i v tomto případě vám může petrželka pomoct. Ulevuje od bolesti, a dokonce pomáhá regulovat menstruační cyklus. Jako bonus posiluje naše srdíčko.

Další příspěvky