Kde se nejlépe naučí děti plavat?

děti plavání

Plavání je rozhodně jeden z nejzdravějších sportů vůbec. Jedná se o sport, který doporučuje i řada doktorů, protože nám dokonale pomáhá rozhýbat bolavé klouby nebo páteř, pokud tedy plaveme správně a nikoliv s hlavou nad vodou, přičemž si páteř naopak poškozujeme, než spravujeme. Ovšem mnoho lidí dodnes plavat neumí. Je to škoda, takový um se měli naučit ve svém dětství. Proto pokud jste rodič, nezapomínejte v dětství naučit své dítě plavat. Otázkou však je, kde se dítě nejlépe plavat naučí?

Někdy to přijde samo, jindy se do toho dítě musí nutit. Některé děti zkrátka vodu jako takovou nenávidí. Řada rodičů už v raném věku, už několik měsíců po porodu, se rozhodne dát své dítě do plavecké školy. Jenže v tak drobném věku může dosáhnout jenom toho, že se dítě vody nebude bát. Jenže plavat ho rozhodně nenaučí, jak si řada rodičů naivně myslí. Opravdu nikdo neporodí génia, který se po půl roce od narození naučí plavat, to opravdu ne.

Plavecká škola?

Řada rodičů dává své děti do plavecké školy. Je to rozhodně dobrá volba, ovšem je nutné poznamenat, že je většinou k mání hlavně na základní škole. Pakliže by se snad dítě do základní školy nenaučilo plavat, naučí ho to tady. Ty děti, které už plavat umí, se v takové plavecké škole naučí skákat šipky, potápět se, plavat kraulem nebo splývat.

Kde dítě naučit plavat, aby to do plavecké školy umělo?

Nejlepší variantou, jak dítě naučíte plavat, je to, že ho hodíte do vody. Samozřejmě je to částečně myšleno v legraci, ale pokud s ním budete trávit dostatek času třeba v bazénu na zahradě nebo na koupališti a budete ho učit plavat bez rukávků, pak se vám dítě naučí plavat takřka samo doma v bazénu.

Navíc jestli budete dítě učit sami doma plavat, je to mnohem lepší, než kdybyste ho poslali do plavecké školy. Dítě rodičům věří mnohem více, než učitelům ve škole, proto vás bude poslouchat na slovo a bude vám věřit, když mu sundáte rukávky.

Další příspěvky