Banány jako lék. Jak prospívají zdraví?

Banány jako lék. Jak prospívají zdraví?

Ovoce by do svého jídelníčku měl zakomponovat jednoznačně každý. Důvodem je fakt, že právě v ovoci se skrývá mnoho vitaminů a jiných tělu prospěšných látek, které jsou v současné době nepostradatelné pro lidský organismus. K velmi oblíbeným druhům ovoce se řadí i banány, o nichž se traduje, že jsou plné nutričně vyvážených a cenných látek. Je však třeba říct, že se je nevyplatí konzumovat neustále, jelikož v nich je také hromada cukru.

Když člověk neví, jakou svačinkou si zlepšit den, automaticky sáhne po banánech. Banány jsou opravdu rychlou svačinkou, která tělu dodá to, co potřebuje. Neobsahují žádná chemická barviva, jsou navíc snadno stravitelné a díky obsaženým a zmiňovaným sacharidům rychle dodají tělu energii.

Mnozí lidé však banány zavrhují, a to proto, že uměle dozrávají. Jelikož však u nás opravdu nerostou na stromech, musíme se spokojit s tím, co je.

Banán je lék

I když banány u nás dozrávají uměle, přesto je to lék. Má například obrovské množství draslíku a minimální množství sodíku. Dokáže tedy působit jako prevence onemocnění srdce, případně může působit až léčebně.

Banány taktéž eliminují vznik osteoporózy, kromě toho se jedná o dietní a lehce stravitelný pokrm hodící se hlavně tehdy, kdy má člověk potíže s trávením. Banán taky zabraňuje a případně zmírňuje pálení žáhy.

Jak vypadá zralý banán?

Často se lidé ptají, jak vlastně vypadá zralý banán. Jenže odpověď na tuto otázku není všude k dostání. My odpověď ale máme! Zralý banán je pihatý. Přesněji je žlutý s hnědými pihami. Mnozí lidé si myslí, že takto vypadající banán je už přezrálý, ale pravdou je, že pihatý je opravdu ve svém nejlepším stavu.

Dalším mýtem, který koluje v hlavách lidí, je to, že banány se dávají do lednice, aby déle vydržely. Jenže to je opět další omyl, banány v lednici ztrácí svou chuť i aroma a mají tendenci zčernat.

Další příspěvky