Tři vůbec nejdražší sporty na světě. Měli byste na ně?

Tři vůbec nejdražší sporty na světě. Měli byste na ně?

Sporty nejsou jen pro udržení kondice, stejně tak nejsou určené je k upevňování našeho zdraví. Sporty jako takové jsou spíše našimi koníčky, které rádi a pravidelně vykonáváme. Zaplňují náš volný čas, který bychom často využili naprosto jinak. V mnoha případech je sport jako takový jen odrazem luxusu a životního stylu, který v životě preferujeme. I sporty lze rozdělit na nejlevnější a nejdražší. Podívejme se na ty nejdražší a zodpovězme si otázku, zdali bychom na ně vůbec měli či nikoli.

Jak již bylo zmíněno, sporty jsou mnohdy odrazem životního stylu a odrazem luxusu. Některé bohužel stojí daleko více, než jsme předpokládali. Vybrali jsme tři, které se k těm nejdražším na světě řadí.

Jachting jako sport pro milionáře

K nejluxusnějším sportům patří jednoznačně jachting, který je často označován jako sport pro milionáře. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost, pokud je vybavení k jachtingu vaše a není půjčené. V případě půjčení není tento sport takovou pálkou, jakou se zdá být. Jachting jako takový se i velmi prodraží, jelikož se platí za speciální trenéry i za cestování.

Jezdectví jako další drahý koníček

Pokud milujete koně, určitě toužíte po tom si jednoho půjčit. A pokud se navíc chcete stát žokejem, budete muset koupit si víc než jen koně. Jezdectví se díky své náročnosti také řadí k nejdražším sportům světa, neustále se utrácí za péči o koně, kterého musí mít žokejové čistokrevného a s průkazem původu.

Golf jako třetí v pořadí

I když golf začíná hrát kdekdo, stále je to jeden z nejdražších sportů světa. Vždyť jen hole stojí desetitisíce. S narůstající praxí se navíc musí dokupovat stále kvalitnější a kvalitnější vybavení, přes to nejede vlak. Velice drahé je také členství v klubu nebo z počátku jednotlivé lekce, které vás tomuto sportu naučí.

Další příspěvky