Běháte? Přinášíme vám o běhu pár zajímavostí

Běháte? Přinášíme vám o běhu pár zajímavostí

Běh je sport, který můžeme vykonávat dnes a denně a který navíc nestojí žádné peníze. Navíc je to jeden ze sportů, který dokáže člověku přinést opravdu vytouženou hezkou a pevnou postavu, jenom to chce vytrvat. V případě, že patříte k vášnivým běžcům, pak jistě víte, jak správně běhat, jestli je možné mít vychýlené kotníky nebo jaké oblečení si k běhu obléknout. Možná však nevíte několik zajímavostí o běhu, které vám mohou při běhu výrazně pomoct nebo které vám mohou běh jako takový přiblížit zase z jiné stránky.  

Běh v poslední době slaví opravdu velký úspěch. Začíná běhat stále více a více lidí, lidé dělají něco pro své zdraví a chtějí, aby jejich zdraví bylo pevné. Běh je rozhodně pomocník, díky kterému se zdraví upevní. Prozraďme si však několik zajímavostí, které jste o běhu možná doposud ani netušili.  

Zajímavosti o běhu 

  • Věděli jste, že pokud máte nadváhu, neměli byste běhat? Velké množství kilogramů tělu opravdu neprospívá, je to obrovská zátěž na klouby, které si tímto způsobem a v takové situaci můžete tak leda zničit. Nejdříve něco shoďte třeba pomocí plavání, pak se pusťte do běhu.  
  • Věděli jste, že ženy musí opravdu dbát na správný výběr podprsenky? Při běhu musí být prsa staženy do správného tvaru, jelikož jsou jinak nepřirozeně dlouho ve velkém pohybu. Pokud nebude kvalitní podprsenka společníkem při běhu, zejména více obdařené ženy mohou mít problém v podobě ochabnutí svalstva.  
  • Věděli jste, že běh zlepšuje fungování srdce? Už po prvním půlroku dojde k omezení vzniku infarktu. Pozor si však musí dát jen ti, kteří mají se srdíčkem bohužel dlouhodobé problémy.  
  • Věděli jste, že prevencí proti úrazům jsou správné tenisky? Na teniskách záleží, mějte proto kvalitní obuv, díky které budete držet dobrou stabilitu a díky které se noha nedostane do nesprávné polohy.  

Další příspěvky