V létě se o zážitky postará paddleboard

V létě se o zážitky postará paddleboard

O slovo se hlásí teplé počasí. Koronavirová krize bohužel není na ústupu, a proto je dost nejisté, zdali se podíváme bezpečně za hranice. Ideální je v takovém případě myslet na záložní plán a pořídit si sportovní vybavení, se kterým si léto užijete kdekoli u vody, ať už se jedná o řeku, rybník nebo přehradu.  

Paddleboard pro všechny 

Jedná se o nafukovací prkno, které je podobné surfovacímu vybavení, ale má mnohem větší rozměry a je určeno na klidnější vodu. Součástí je také pádlo, díky kterému se na paddleboardu můžete projíždět. Jelikož je prkno nafukovací, snadno jej uschováte do kufru auta, odjedete k řece a tam jej opět rozložíte.  

Procvičíte celé tělo 

Při pohledu na pádlujícího si možná říkáte, že je jednoduché udržet rovnováhu a projet se po řece i několik kilometrů. Není tomu tak a ve skutečnosti mnoho lidí překvapeně zjišťuje, že se jedná o náročný sport. Pokud stojíte a pádlujete, zapojujete velké množství svalů. Díky tomu můžete při pravidelném letním projíždění na vodě získat pěknou postavu.  

Zkusíte jógu na vodě 

Atmosféra je při gymnastickém procvičování klíčová. Jógu můžete provádět rovnou na vodě a vyzkoušet, jakou máte schopnost rovnováhy. Díky paddleboardu můžete zkoušet náročnější cviky, jako jsou stojky a nemusíte se bát úrazu. V nejhorším případě totiž spadnete do vody, vyšplháte se na prkno a znovu můžete zkusit své štěstí. Někdy bude těžké se udržet jen v obyčejném základním postoji, proto začněte trénovat postupně.  

Pobavíte se i s dětmi 

Děti toto vybavení jednoduše milují, protože si s ním užijí spoustu legrace. Mohou se na něm dostat do míst, kde je větší hloubka, a to s plovací vestou a pojistkou, která je udrží v blízkosti paddleboardu. K některým typům se dá navíc přikoupit sedadlo a dvojité pádlo, takže si zasportujete tak, jako byste byli na kajaku. 

Další příspěvky