Chcete začít sportovat? Jaké sporty jsou pro začátek ideální?

Chcete začít sportovat? Jaké sporty jsou pro začátek ideální?

Sportem k pevnému zdraví – to je pravidlo, které rozhodně platí. V současné době lidé začínají opravdu hodně cestovat, důvodem toho je touha po krásné postavě, kterou by se mohli chlubit široko, daleko. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí začít sportovat, ovšem dlouhá léta jste neuběhli ani kilometr nebo nezacvičili jste ani jeden dřep, možná nevíte, s jakým cvičením nebo sportem ideálně začít. A s tím prozradíme.  

Obecně platí, že by se to se sportem v začátcích rozhodně nemělo přehánět. Pokud to přeženete na začátku, brzy s tím skončíte, protože takzvaně vyhoříte. Začněte pomalu, nechtějte hned na druhý den uběhnout půlmaraton.  

Začněte více chodit 

Mnozí lidé si to neuvědomují, ale pravdou je, že i chůze je sport či pohyb. Chůze jako taková je do začátku nejlepší, začněte zkrátka více chodit a uvidíte, že to s tím sportováním půjde snáze. Chůze je totiž zcela přirozený pohyb, jen choďte trochu více svižněji a jen se pomalu neprocházejte. Ideální je, aby vaše rychlost byla tak pět kilometrů v hodině. Čím rychleji půjdete, tím pro vás lépe.  

Plavání je taky dobrý start 

Doporučujeme také plavání, které je do začátku taky skvělé. Není to náročný sport, jen voda dokáže trochu unavit. Během plavání se zapojují všechny svaly v těle, které tím pádem procvičujete. Plavat byste však měli minimálně hodinu, teprve po půl hodině je metabolismus dostatečně nastartován a hodně se hubne.  

Plavání je vhodné i pro obéznější lidi, kteří nemohou běhat, protože by si tím odrovnali klouby. Voda nadnáší, tudíž plavání jako takové není tak náročné.  

Jóga nejen na protažení 

Jóga je taky skvělá do začátku. Není to jen o protažení, při józe se pořádně zapotíte. Při protahování jednotlivých svalů dobře rozproudíte metabolismus a velice rychle budete spalovat nadbytečné a nechtěné kalorie.  

Další příspěvky