Sklidili jste salátové okurky? Zařaďte je do jídelníčku, a to hned z několika důvodů

Sklidili jste salátové okurky? Zařaďte je do jídelníčku, a to hned z několika důvodů

Salátové okurky patří k oblíbeným druhům zeleniny. V současné době je období jejich sklízení. Pokud jste jich vypěstovali mnoho, možná se ptáte, co s nimi budete dělat. Doporučujeme je zkrátka jen zařadit do jídelníčku, proto to tělo rozhodně ocení. Okurka se řadí k druhům zeleniny, které tělu dokážou přinést mnoho pozitivního. Co konkrétního mohou okurky přinést tělu? 

Hydratují organismus 

Pokud máte problém dodržovat pitný režim, měli byste jíst okurky ve velkém. Okurky jsou totiž svou velkou částí tvořeny vodou, tudíž dokážou rychle hydratovat lidský organismus. Pokud se v práci k pití zkrátka nedostanete, nakrájejte si okurku ke svačině. Ta vás zaplní vodou, jak potřebujete. Z dostupných informací vyplývá, že obsahuje až devadesát procent vody.  

Snižuje množství toxinů v těle 

Věděli jste, že okurky dokážou snižovat množství škodlivých toxinů v těle? Okurky podporují ledviny v jejich činnosti, ledviny tak daleko rychleji a lépe odplavují škodlivé toxiny z těla ven. Lepší fungování ledvin ocení hlavně ti, kteří mají problém s revmatismem nebo třeba kteří trpí onemocněním jménem dna.  

Okurky pro štíhlou postavu 

Rozhodli jste se zhubnout, ale nejde vám to? Doporučujeme do jídelníčku zařadit okurky, které obsahují opravdu velice málo kalorií. Mají zajímavou chuť, hodí se tím pádem do salátů nebo také do různých příloh k obědu.  

Přináší pleti minerály 

Okurky jsou plné minerálů, které potřebuje pleť. Pokud tedy chcete pleť podpořit, pokud chcete, aby vypadala dokonale, doporučujeme jíst větší množství okurků, případně používat takové kosmetické produkty, které okurky nepostrádají. Okurky přináší konkrétně třeba draslík nebo magnézium. Pomáhají také vlasům, zvyšují jejich pružnost. 

Plné vitaminů 

Okurky jsou zeleninou, která je plná vitaminů. V okurkách najdete například vitamin A, B a také vitamin C.  

Další příspěvky