Chcete zatočit s nadbytečnými kily? Poradíme, jaké změny udělat

Nadbytečná kila

Základem zdravého a úspěšného hubnutí je zdravé a správné stravování. Odborníci tvrdí, že zdravé stravování je až sedmdesát procent úspěchu. A něco na tom bude. Pokud změníte své stravování, tělo si najednou nebude muset ukládat jídlo na později, tudíž nebudou vznikat nehezké boky nebo zadeček. Otázkou ale je, jestli je třeba udělat změny jenom ve stravování. Možná je třeba změnit něco víc než jenom jídelníček. Rozhodli jsme se vám proto vypsat několik změn, které přivedli lidi, jež nebyli spokojeni se svou postavou, ke krásné a štíhlé postavě A skutečně to nebylo jenom stravování, co museli změnit.

1) Přiberte si parťáka

Pokud hubnete sami, nepůjde vám to tak rychle a efektivně, jako když hubnete s parťákem. Nezáleží na tom, jestli budete hubnout s přítelem, přítelkyní nebo kamarády, jde tu o to, že tu bude stále někdo, kdo vás bude takzvaně ”hecovat“ a motivovat k lepším výsledkům.

2) Začněte jíst pravidelně

Pokud jste doposud nejedli pravidelně, napravte to. Jak jsme zmínili, krásná postava je ze sedmdesáti procent o jídle. Pokud tedy nebudete jíst pravidelně, nedočkáte se ani vysněné postavy. Díky pravidelnosti si tělo zvykne na přísun potravy v určitých intervalech, tudíž nebude mít potřebu si ukládat živiny na později. Zmizí tak přebytečné tuky a nadbytečná kila.

3) Stanovit si reálné cíle

Při hubnutí je velmi důležité, abyste si stanovili reální cíle, nikoli to, čeho nelze dosáhnout. Stanovte si, že zhubnete pět kilogramů za měsíc, nikoli pětkilogramů za týden. Dostanete se jenom do stresu, který negativně ovlivňuje hubnutí. Jak jistě víte, ve stresových situacích máme tendenci hodně jíst, ovšem problematičtěji to, co sníme, spalujeme.

4) Kontrolujte a sledujte, co jíte

Jedna věc je jíst pravidelně, druhá je jíst pravidelně to, co tělu neprospívá. Zkrátka a dobře sledujte a kontrolujte, co jíte. Někdy máte sice chuť na sladkost, ovšem nepodléhejte sladkému natolik, abyste jedli tři čokolády denně. Sledujte, co konzumujete, a v případě potřeby se bouchněte do ruky a zakažte si to, co jíst nemáte.

Další příspěvky