Chutné a sladké fíky: proč na ně o Vánocích nezapomenout? 

Chutné a sladké fíky: proč na ně o Vánocích nezapomenout?

Vánoční svátky se nesou ve znamení mnoha zajímavých potravin na pultech obchodů. Za výhodné ceny se dají koupit také sladké a chutné fíky, i když je pravdou, že tato exotika si našla cestu do supermarketů i během roku. Pokud jste o jejich konzumaci však přemýšleli, pojďme si říct několik neprůstřelných argumentů, které hrají v jejich prospěch. Protože fíky jsou to, co potěší zdraví. 

Šťavnaté plody, které si zamilujete 

Na první pohled nemusí fíky vypadat zrovna atraktivně, ale to je zkrátka věc každého. Stále však mluvíme o sladké, chutné pochoutce, která dokáže zničit tukové polštářky čili napomáhá s hubnutím. V jejich moci je snížit pocit hladu, díky čemuž nebudete mít chuť prakticky na žádné kalorické bomby, které vás lákají.  

Z pohledu složení se jedná také o skvělou exotickou plodinu. Fíky totiž obsahují vlákninu, také draslík, rostlinné steroly snižující cholesterol a také vitamín B6. Kromě toho se v nich ukrývají také železo, hořčík, vápník, draslík i mangan.  

Zmiňované složení má následně dopad na to řadu věcí. Je například efektivní prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním, také zabraňují vysokému krevnímu taku nebo předchází problémům s kostmi. Dokážou ulevit od hemoroidů. 

Jsou fíky a fíky 

V současné době si dokonce můžete vybrat, po jakém fíku sáhnete. Kromě tradičních existují také kaktusové fíky, které se považují výhradně za skvělý prostředek na hubnutí. Navíc podporují také trávení a chrání tlusté střevo čili jeho konzumací předejdete žaludečním problémům.  

Za poklad z Karibiku se však považuje trochu jiná alternativa tohoto exotického plodu. Je jím divoký fík, který navíc z těla odstraňuje nebezpečné toxiny a také podporuje fungování metabolismu.  

Je také na vás, v jaké podobě budete exotiku konzumovat. Zatímco někdo jí fíky ryze sušené, jiný nepohrdne těmi čerstvými. Po stránce složení jsou prakticky stejné, sušené jsou ochuzené jen o podíl vody. Po stránce živin jsou však skutečně bez rozdílu. 

Další příspěvky