Co jste o sportu nevěděli a co vám vyrazí dech

Co jste o sportu nevěděli

Sport rozhodně patří do našich životů. Lidé sportují z mnoha důvodů, ovšem najde se jen hrstka, která se o sport zajímá, která sleduje aktuální dění ve sportovním světě a která ví, kdy kdo zvítězil na olympijských hrách. To, kdo zvítězil na olympiádách si nyní neprozradíme, ale prozradíme si to, jaké zajímavosti se se sportovním světem vážou. Mnohé z nich nám až vyrazí dech.

Jelikož sport je známý už od pradávna, existuje mnoho zajímavostí o této činnosti. Samozřejmě bylo zaznamenáno i mnoho světových rekordů, ale ty nyní necháme stranou a zaměříme se především na zajímavosti ze světa sportu, o nichž ví jen málokdo.

Co jste o sportu nevěděli

  • Věděli jste, že nejdelší dostihy zvané Monopoly trvaly dlouhých 1680 hodin? V přepočtu na dny se jedná o více jak sedmdesát dnů. Jednalo se o nejdelší zaznamenanou hru v celé historii.
  • Sledujete rádi filmy? A jaký sport se v nich objevuje nejčastěji? Kupodivu je tím nejvíce objevovaným sportem ve filmech box. Většinou jsou tyto filmy spjaté se známými osobnostmi nebo jsou motivujícího charakteru.
  • Počítali jste někdy, kolik políček má fotbalový míč? Vždy a za všech okolností má 32 políček, a to dvacet bílých polí a dvanáct černých polí. Pole bílá mají tvar šestiúhelníku, černá pole mají tvar pětiúhelníku.
  • Hokejisté jsou známí jako tvrdí hráči. Zhruba sedmdesát procent profesionálních hokejistů přijde na ledě minimálně o jeden zub. Ukázal to dávný průzkum nejmenované společnosti.
  • Přetahování lanem je dnes hra pro děti. Ovšem dlouhých dvacet let se jednalo o olympijský sport. Konkrétně v letech 1900-1920 bylo přetahování lana olympijským sportem.
  • 1,35 km/h nejsou jenom náhodně napsaná čísla s přidanou koncovkou, ale jedná se o rychlost nejpomalejšího sportu, který kdy byl zaznamenán. Jedná se o přetahování lanem. Rekord byl zapsán v polovině prosince, a to roku 1889, tedy těsně předtím, než se z přetahování lana stal na dlouhých dvacet let olympijský sport.

Další příspěvky