Sportujte bezpečně. Jaké sporty se řadí k nejbezpečnějším?

Sportujte bezpečně

Sport patří k našim životům stejně jako dny a noci. Někdo sportuje pro zábavu, jiný proto, aby se cítil lépe, někdo další chce zhubnout. Najdou se však také ti, kteří svůj vysněný sport teprve hledají. Zatímco někteří se zaměřují na nebezpečné sporty, které dodají tělu potřebný adrenalin, jiní se zaměřují na bezpečnější sporty, které jim mohou ublížit jen minimálně a málokdy. Pokud se chcete uchýlit k nejvíce bezpečným sportům, přinášíme seznam těch, které se skutečně řadí mezi nejbezpečnější sporty vůbec.

• Kanoistika

Nejbezpečnějším sportem vůbec byla oficiálně označena kanoistika. Dokonce se prováděla i lékařská studie, na základě které se toto potvrdilo. Riziko zranění je při tomto sportu velice nízké, sportovci při sportu přece jen mávají rukama, jinak sedí v kánoi.

• Veslování

Ukazuje se, že skutečně vodní sporty jsou nejbezpečnější sporty vůbec. Dalším v pořadí je veslování, které je podle studií o něco hektičtější a traumatizující, ale na druhou stranu nezpůsobuje žádná vážná zranění (tedy opět zde platí, že riziko zranění je velice nízké).

• Potápění

I když se mnohým lidem může zdát potápění jako velice nebezpečné, kupodivu bylo označeno za velice bezpečný sport. Je však třeba zmínit, že bezpečné je potápění jen v případě, kdy se potápěč proškolí, kdy projde výcvikem a kdy se ukáže, že se umí koncentrovat. V opačném případě se o tak bezpečný sport nejedná.

• Synchronizované plavání

Při plavání se báječně hubne, ovšem věděli jste, že plavání je také ideální sport pro ty, kteří se bojí o své zdraví? Konkrétně synchronizované plavání bylo označeno za další bezpečný sport, při kterém hrozí jen minimální procento, že se člověk zraní.

• Stolní tenis

I když by mnozí lidé mohli namítat, že stolní tenis není sport, je to skutečně sport. Jediné, co hrozí, je, že při odpalu míčku nešťastně šlápneme a zvrtneme si kotník, ale to je asi jediné zranění, ke kterému může při stolním tenisu dojít.

Další příspěvky