Hubneme tak, aby to tělu prospívalo

Zdravé hubnutí

Je štíhlá postava vaším snem? Pokud ano, další otázkou je, jestli pro splnění vašeho snu něco děláte. Krásná, pevná a štíhlá postava není nic, čeho byste nemohli dosáhnout během několika měsíců. Mnohé ženy chtějí zhubnout tak rychle a radikálně, že přistupují k drastickým dietám, které tělu jenom škodí. Málokterá žena si uvědomuje, že lze zhubnout i tak, aby to tělu prospívalo. Pokud během hubnutí nechcete své tělo zdevastovat, držte se několika zásadních pravidel.

1) Jeden den v týdnu je vyhrazen pro odpočinek

I když si sport zamilujete sebevíc, jeden den v týdnu si nechte pro odpočinek. Během tohoto dne nechte svaly, aby se zregenerovaly. Poté můžete začít zase nanovo. Pokud chcete rychle zhubnout, doporučujeme běhat. Běhejte však jen čtyřikrát týdně, dva dny v týdnu věnujte trochu rekreačnějšímu a uvolňujícímu sportu, jako je jóga nebo plavání. Ten poslední den si vymezte pro odpočinek, které tělo po šestidenním zápřahu potřebuje.

2) Cvičte správně

Mnohé ženy nemají čas na to, aby chodily do posilovny či aby si dopřály svého osobního trenéra. Aby se však hýbaly, cvičí doma, a to s online trenéry. Je to samozřejmě dobře, online trenéři nejsou vůbec k zahození. Podstatné však při cvicích je, abyste je cvičili správně. Pokud je totiž nebudete cvičit správně, tělu jenom škodíte. Nejdříve si tedy celé cvičební video zhlédněte a všímejte si, jak při cvičení drží trenér svou postavu. Teprve poté si společně s ním zacvičte a klaďte důraz zejména na správný postoj při jednotlivých cvicích.

3) Dostatečně pijte

Pitný režim je velký problém pro velkou spoustu žen. Mnohé ženy nedokážou vypít za den ani sklenici vody, natož aby vypily dva či třeba tři litry vody. Jenže pokud chcete hubnout tak, aby to tělu prospívalo, pít potřebujete. Potřebujete do svého těla dostat všechnu vodu, kterou během cvičení či celkově během dne dostanete z těla ven.

Zejména v létě je nutné pít velké množství vody, protože se čím dál více potíte. Vaše tělo se tak stává velice dehydratované, což samozřejmě není dobře. Mějte tedy u sebe stále vodu a doplňujte tekutiny vždy, když máte chvilku a když to jde.

Další příspěvky