Seznamte se s Barborou Špotákovou

Barbora Špotáková

Česká republika se může pyšnit nejen skvělými zpěváky nebo podnikateli, ale také celou řadou sportovců. Mezi nejznámější sportovce se kupodivu řadí ženy, které se svými výkony zapsaly do historie českého sportu. Mezi legendami najdeme bohužel už zesnulou Věru Čáslavskou, která se proslula i tím, že byla poradkyní Václava Havla. Další legendou je Barbora Špotáková, která je známou českou atletkou, která se proslavila zejména v hodu oštěpem. Její život je však mnohem zajímavější.

Jak jsme zmínili Barbora Špotáková je známá česká atletka, která se zaměřuje na hod oštěpem. Jedná se zároveň o dvojnásobnou olympijskou vítězku, která své zlato vyhrála nejen na Letních olympijských hrách roku 2008 v Pekingu, ale také na Letních olympijských hrách v Londýně, které se zde konaly v roce 2012. Málokdo o ní však ví, že je také členkou armádního sportovního centra Dukla Praha.

O Barboře Špotákové se také ví to, že je držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem v ženské kategorii. Svůj rekord vytvořila před deseti lety a její výkon byl 72,25 metrů.

Atletiku měla v krvi

Barbora Špotáková byla na dráhu atletiky přivedena svými rodiči, kteří se také do této sportovní disciplíny angažovali. Její maminka byla vrcholová atletka, která později učila tělesnou výchovu. Její otec se také věnoval podobným sportům, a sice běhu a desetiboji. I když už jejich profesionální dráha skončila, stále jsou atlety, kteří tento sport milují.

Jaký je původ Barbory Špotákové?

Největší dilema má člověk, který má říct, jaký je původ Barbory Špotákové. Jedná se totiž o sportovkyni, která je směsicí snad všeho. Její tatínek je původem Maďar a Slovák, právě díky němu umí Barbora plynule maďarsky. Její maminka má zase kořeny v Itálii, Špotáková se však narodila v Česku. I její bratr se narodil v Česku, konkrétně v Havířově.

Další příspěvky