Krásné počasí přímo vybízí k objevení nových sportovních aktivit. Nemusíte být profík, ale projížďka po parku by byla příjemným zpříjemněním dne, nemyslíte? Dnes si vybereme brusle.
Pohodové svezení i dokonalá figura
Kolečkové brusle v sobě skrývají jedno důležité kouzlo. Právě s jejich pomocí se nám daří zhubnout a udržet si figuru, kterou si přejeme. Kolečkajdy jsou spojené s příjemným pocitem, a přirozeným a uvolněným pohybem, který si dokonale užijeme. Potřebujeme k tomu ale ty správné brusle.
Fitness nebo speed?
Existují dva základní typy kolečkových bruslí. První z nich jsou fitness, které jsou určeny pro běžnou populaci. Druhé, speed brusle, již potřebují rychlobruslaři pro svůj trénink. Sháníte něco pro začátek? Fitness produkty vám budou dostačovat. Alespoň tedy pro první rok, kdy se s novým sportem budete teprve seznamovat.
Velikost koleček
Další kritérium je velikost koleček. Menší kolečka nabízejí větší stabilitu, jsou ale o dost pomalejší. Celkově se rozměry pohybují mezi 44 a 110 milimetry. Je tedy vždy z čeho vybírat. Větší kolečka se snáze vyrovnají s nerovnostmi terénu, mají menší valivý odpor.
Tvrdost koleček
Poslední kritérium, které se potřeba brát v úvahu, je celková tvrdost koleček. Měkčí kolečka, tedy v rozmezí mezi 78A a 82A, jsou pro začátečníky nejlepší. Dokáží totiž mnohem lépe přilnout k danému povrchu a absorbovat případné nerovnosti, kterým se jako nezkušený bruslař ještě neumíme vyhnout. Bohužel se takto měkká kolečka o něco rychleji opotřebují a jsou také pomalejší. Tvrdost koleček 82A až 100A nabízí již větší rychlost. Současně se méně opotřebují a vydrží mnohem déle.
V případě začátečníků se obecně doporučuje začínat s menšími a měkčími kolečky. Počítejte ale s tím, že si pro sebe budete velmi brzy přát něco lepšího. Až vás bruslení chytne, budete si přát svou jízdu zrychlit.