Jedno jídlo měsíčně nahraďte zdravou potravinou. Trvale 

Jedno jídlo měsíčně nahraďte zdravou potravinou. Trvale

Přejete si vést zdravější životní styl, nebo byste si přáli, aby byla vaše váha nižší? Zapomeňte na drastické diety, které nikam nevedou. Toto železné pravidlo vám pomůže se trvale zbavit nezdravých jídelních návyků. O co jde a jak na to?  

Když se měníte pomalu, měníte se trvale 

Překotné změny v jídelníčku vedou k rychlému úbytku váhy. Ale následně také k velké deziluzi. Zdravé jídlo nám nechutná, přestáváme cítit motivaci, necítíme se ve své kůži. Výsledek překotné diety je nejen opětovné přibírání, ale také nepříjemná frustrace. Právě psychický stav a naladění je klíčovým faktorem k úspěchu, pokud si přejeme žít zdravěji.  

Stačí jedno jídlo měsíčně 

Pokud se dáte do trvalé změny, je potřeba na to jít chytře. Zde vám žádné zázračné metody nepomohou. Zkuste to udělat tak, že si jedno jídlo měsíčně nahradíte zdravější variantou. Ano, pouze jeden pokrm, ale trvale. Nejprve se zaměřte na jednu ze svačinek, kterou si během dne dopřáváte. Nehledejte ale pouze nízkokalorickou náhradu, ale plnohodnotnou alternativu. Můžete tak například nahradit sladký jogurt z kravského mléka jogurtem z kozího mléka. Jedno jídlo měsíčně, ale trvale.  

Musí vám chutnat 

Abyste sami sebe motivovali, změna jídla vám musí chutnat. Těžko se donutíte místo večerních brambůrků křoupat každý den mrkev. Hledejte tak dlouho, až najdete vhodnou alternativu. Bude se jednat o ústupek v podobě oříšků se solí nebo medem? Rozhodně lepší než nezdravé smažené brambůrky, které vašemu tělu ničím nepřispívají. Pamatujte, jedno jídlo měsíčně, ale trvale.  

Když se naučíte toto pravidlo, bude pro vás snadné se s ním smířit. Máte celý měsíc na to promyslet si, jakou alternativou se zásobíte. Přestanete kupovat potraviny s prázdnými kaloriemi, které vám nic nepřinášejí. Budete nadšeni z cesty, kterou dokážete ujít zcela sami a bez pomoci dietních poradců.  

Další příspěvky