Mrkev nejen pro oči, ale pro celkové tělo

mrkev

Mnoho druhů ovoce a zeleniny má doslova zázračné schopnosti. Vezměme si třeba česnek. Tento druh zeleniny je takzvané přírodní antibiotikum. Bojuje takřka proti všem nemocem. Nejen, že nám pomáhá při nachlazení, ale na druhou stranu je naprosto fantastický v boji proti rakovině nebo proti různým cévním či srdečním onemocněním. Mimo to nám pomáhá hubnout, a to se opravdu cení. Dalším takovým zázrakem je například mrkev, ale ta nám jak pomáhá?

Mrkev obvykle každým rokem pěstujeme na zahrádce hned tucet. Není se čemu divit, vždyť mrkev přidáváme do polévek, přidáváme ji k jídlu, vaříme z ní nejrůznější pokrmy. V současné době se mrkev dokonce přidává do nejrůznějších smoothie, které se pijí hlavně ve večerních hodinách. Navíc pokud máte například chuť na něco dobrého tehdy, kdy sedíte večer u televize, sáhnete po mrkvičce, kterou rychlostí blesku schroustáte.

V čem tkví zázračnost mrkve?

O mrkvi se všeobecně ví to, že pomáhá očím. Podle všeho mrkev posiluje zrak, tudíž vidíme mnohem lépe. To se hlavně říká malým dětem, když nechtějí mrkev jíst. Jenže brýlí se bojí daleko více, než toho, co jim mrkev po použití udělá, a tak ji teda sní.

Mimo to je však mrkev blahodárná pro naše tělo proto, že obsahuje řadu vitaminů. Pokud jíte zdravě, měli byste ji zařadit do svého jídelníčku, protože právě díky mrkvi nebudete mít tendenci se přejídat. Mrkev v nás vyvolává pocit sytosti. Proto nemáme tendenci se přejídat, nemáme chuť si nakládat zbytečně velké porce a nepotřebujeme si přidávat, protože to jídlo bylo chutné. Mrkev nám to nedovolí a je to rozhodně dobře.

Pomáhá mrkev zhubnout?

Mrkev je dokonce i částečným pomocníkem při hubnutí, ale jenom pokud dodržujete pravidelné stravování. Řada žen dodržuje takzvanou mrkvovou dietu, ale ta není tak účinná, jak se na první pohled jeví. Mrkvová dieta nám sice pomůže rychle zhubnout, ale za pár dní se objeví JOJO efekt a kila budou zpátky ve své dvojnásobné podobě.

Další příspěvky