Jezte zdravě a levně. Máme několik tipů, jak na to

Zdravé a levné jídlo

O zdravém stravování koluje několik mýtů. Například si mnozí lidé myslí, že zdravé stravování je velice zdravé a že to nadmíru “leze do peněz”. Jenže to není tak úplně pravda. Ano, některé zdravé produkty nepatří k těm nejlevnějším, ale také existují slevy, kterých lze využít. Stejně tak existují i jiné tipy, díky nimž lze jíst nejen zdravě, ale také poměrně levně. Nechte se proto inspirovat a začněte žít zdravým životním stylem, což ocení především vaše tělo.

Neutrácejte za snídaňové směsi, namixujte si je

Pokud milujete rychlé a zdravé snídaně, jste jistě zvyklí kupovat si už hotové snídaňové směsi, které stačí jenom zalít vodou. Jenže za snídaňové směsi se nejvíce utrácí, proto je třeba se nad tím zamyslet a hledat vhodnou alternativu. Tou alternativou je to, že si budete mixovat své vlastní snídaňové směsi, které nebudou tak drahé a které navíc budou obsahovat mnohem méně cukru než ty, které naleznete ke koupi v obchodech. Navíc budete přesně vědět, co se v snídaňové směsi nachází, a budete tak jíst s klidným svědomím.

Vajíčka nahradí mnohé suroviny

I když se vejce neřadí k těm nejlevnějším surovinám, mnozí lidé chovají své vlastní slepice, tudíž jsou pro ně vajíčka něco, co jim starost nedělá. Vajíčka jsou něco, co se doporučuje jíst každý den, a to z toho důvodu, že jsou vejce obrovským zdrojem bílkovin. Mnozí lidé tvrdí, že vejce jsou nezdravá, protože zvyšují cholesterol, ale to je mýtus, který byl už před nějakou dobou vyvrácen.

Vždy se dívejte na složení potravin, které kupujete

Mnohé zdravé potraviny vás mohou přijít velice draze, pokud se nebudete dívat na jejich složení. Než si tedy pořídíte špaldovou mouku nebo kokos, podívejte se vždy na složení na obalu. Ne vždy je totiž to drahé a “zdravé” skutečně zdravé. Nevybírejte potraviny ani dle známé značky, zkrátka si čtěte vždy etikety, protože jenom tak ušetříte.

Další příspěvky