Aktuálně je zdravý životní styl téma, které se řeší dnes a denně. Existují tři skupiny lidí – jedna je ta, kterou to vůbec nezajímá, druhá je plná skutečných odborníků a ta třetí je plná těch odborníků, kteří si myslí, že o zdravém životním stylu vědí všechno, ale ve skutečnosti neví vůbec nic. Právě tato skupina taky šíří mýtus, že se má jíst poslední jídlo nejpozději v šest hodin večer. Proč to není pravda?
Pokud se rozhodnete zdravě stravovat, je nutné, abyste měli na paměti, že byste měli jíst tři hlavní jídla denně a dvě svačiny. Tato jídlo by však měla být v rozmezí dvou až tří hodin. Pokud si tak tělo zvykne na přísun potravy, nebude mít tendenci si ukládat jídlo na později do partií, z nichž se tuky dostávají velice těžko pryč. Proto pokud vám vyjde poslední jídlo dne v osm hodin, snězte si ho v osm hodin.
Existuje nějaké pravidlo, podle kterého se máme řídit?
Jediné, podle čeho byste se měli řídit u posledního jídla dne, je to, že si ho dáte vždy tehdy, kdy alespoň dvě hodiny budete ještě vzhůru. Jelikož chodí většina lidí spát kolem desáté či půl jedenácté, pak je povoleno jíst v osm hodin poslední jídlo. Rozhodně nehladovějte kvůli tomu, že nějaký rádoby odborník řekl, že poslední jídlo se má jíst v šest večer. To abyste opravdu chodili v osm hodin spát – jak se říká, hned po Večerníčku.
Pěkně si tak tedy stanovte doby, kdy budete jíst. Většinou to vychází na nějakou ranní snídani v osm hodin, svačinu mezi desátou a jedenáctou hodinou, poté oběd mezi jednou a druhou, další svačinka mezi třetí a čtvrtou a pak poslední jídlo v rozmezí od šesti do osmi hodin večerních.
Co však večer nejíst?
Pokud by vás ale zajímalo, čeho se rozhodně vyvarovat večer, pak je to ovoce a červená zelenina. Ovoce a červená zelenina v sobě obsahují cukry, které už nestihnete ze svého těla spálit. Jestliže si tak lehnete a budete spát pravidelně osm hodin, pak se cukry ve vašem těle usadí a vy je pak budete stěží dostávat pryč.