Ani na jaře nepodceňujte běžecké oblečení!

běžecké oblečení

Jaro je po tuhé zimě opět tady. Opět se můžeme těšit na kytičky, které se nám pomalu dostávají opět na povrch zpoza zasněžené přikrývky. A jak už je po vánočních svátcích, rozhodně bychom měli dbát na to, jak shodíme přebytečná kila, která se na nás usadila během těchto svátků, kdy na stolech bylo neustále, co jíst. Pomůže asi jedině opět to, že začneme sportovat!

Dnes žijeme v době, kdy sport je naším každodenním partnerem, který nás provází životem. Je to jenom dobře, protože právě sport je pro naše tělo opravdu báječný partner, který dokáže, že budeme zdraví a že se budeme cítit fit. Navíc dnes jde dělat opravdu každý sport za jakéhokoli počasí, protože řada sportovních aktivit má vybudované přístřešky a krásné kryté kurty, do kterých se nedostane ani bouřka ani mráz.

Mezi aktuálně nejoblíbenější sporty se však řadí hlavně běh. Jedná se o skvělý sport, během kterého si nejen zpevníme postavu, ale během kterého hlavně zhubneme na zadečku a na nohou a během kterého dokonale posílíme naši fyzičku. Lze ho vykonávat celoročně, ale s měnícím se ročním obdobím přichází i měnící se oblečení, které během sportu využíváme.

Jaké oblečení je pro běh nejlepší?

Mezi aktuálně nejlepší běžecké oblečení se rozhodně řadí to funkční, které dnes najdete takřka na každém rohu. Je nutné si však uvědomit, že sice je funkční oblečení vhodné do každého ročního období, ale během každého ročního období ho musíme nosit jinak. V létě nám samozřejmě stačí jenom něco lehčího, tedy nátělník a šortky, popřípadě legíny. V zimě se však musím navrstvit jako cibule – tlusté vrstvy jsou zakázány. Ale co si obléknout na jaře?

Na jaře oblečení rozhodně nepodceňujte!

Říká se, že jaro je to nejjedovatější roční období. Babičky většinou tvrdí, že je jedovatá hlavně země a že rozhodně nemáme na zem sedat během prvních jarních dnů. Je to poměrně pravdivé, protože jaro si z nás většinou dělá ještě legraci – půda je většinou ještě dlouho promrzlá, i když to vypadá, že to tak není. To samé však platí i u oblečení – stále se oblékejte jako cibule. Ani zdaleka není tak krásně a teplo, jak se na první pocit může zdát.

Další příspěvky