Musí být vaše oblíbená pizza vždy nezdravá?

Zdravá pizza

Pizza je skvělým jídlem, které je právem známé po celém světě. Jak je na tom pizza z pohledu zdravého stravování? Je pizza opravdu nezdravá? Z následujícího článku budete možná překvapeni…

Pizza má překvapivě velký potenciál být zdravým jídlem. A to z jednoho prostého důvodu, kterým jsou ingredience.

Samozřejmě se zde nebavíme o nekvalitních mražených pizzách, které se vyrábí z nekvalitních surovin. Zaprvé nechutnají nejlépe, za druhé obsahují mnoho kalorií a za třetí obsahují obrovské množství soli a všechny tyto aspekty zvyšují riziko kardiovaskulárních nemocí.Takové pizze je lepší se vyhnout obloukem.

Kvalitní pizza z čerstvých surovin může být naopak velmi vyvážené jídlo. Má dostatek sacharidů a pokud zvolíte ingredience, které jsou v souladu s běžnými nutričními hodnotami, je více než v pořádku. Pro ty, kteří by chtěli jít ještě zdravější cestou, se dnes otevírají další možnosti ve formě bezlepkového nebo celozrnného těsta.

Tip: Pokud si místo smetanového základu dáte rajčatový, snížíte počet kalorií v tucích opravdu rapidně.

Platí zde ovšem jednoduchá rovnice. Kvalitní pizzu dostanete pouze v kvalitní italské restauraci. Takovou je například Pizza Brno Caruso, kterou můžete ochutnat  i s rozvozem zdarma.

Tip: Tortellini, tagliatelle, fusili, ravioli, gnocchi, rigatoni, nebo klasické špagety. Všechny tyto druhy těstovin vám přivezou až domů těstoviny Brno Caruso

Dobrou chuť.

Další příspěvky