Nejšílenější světové sportovní rekordy, které se pokořily 

Nejšílenější světové sportovní rekordy, které se pokořily

Stejně jako ve světě módy nebo průmyslu, i ve světě sportu se prakticky dnes a denně pokořují sportovní rekordy. A zatímco některé jsou takové běžné, jiné jsou naprosto šílené. Pojďme se podívat právě na ty šílenosti, které se nebojí světoví sportovci prakticky neustále pokořovat. Zmíníme si především ty, které se dočkaly pokoření v posledních letech. 

Pobyt ve vodě až půl roku 

Za hotového Poseidona je považován Ross Edgley, který si vodu doslova zamiloval. Strávil v ní totiž půl roku, a to v kuse. Anglický dobrodruh ve vodě strávil dobu od června do října. Dohromady se jednalo o 157 míst a naplavalo se přes 3 200 kilometrů. A aby toho nebylo málo, tak i hezky zhubnul, protože se mu při svých dvanáctihodinových denních etapách podařilo spálit až patnáct tisíc kalorií. 

Lyžování obráceně 

Zatímco většina lidí jezdí na lyže a sjíždí kopce seshora dolů, norský skialpinista Lars Erik Skjervheim je trochu jiného názoru. Vybočuje z řady a zdolává vrcholy tím stylem, že je sjíždí trochu obráceně. A právě v tomto ohledu se mu podařilo pokořit jeden ze světových rekordů.  

Takzvaný rekord v uphillu se mu podařilo zdolat poměrně nedávno. Za jeden jediný den dokázal nastoupit až do 20 938 vertikálních metrů. Dalo by se říct, že za pouhých čtyřiadvacet hodin se mu podařilo prakticky 2,3krát dosáhnout vrcholu Everestu. 

I na kole můžete sprintovat 

Za nejrychlejšího cyklistického sprintera je považovaná Denise Mueller-Korenek, která má americké kořeny. Není tomu tak dávno, co se jí podařilo tento rekord pokořit. Na své upravené formule, se kterou se nejrychlejším cyklistickým sprinterem stala, dosáhla úctyhodné 144kilometrové rychlosti. V jednom momentu dokonce dosáhla ještě o chlup vyšší rychlosti, a to během vzletu – radovala se z 295,95 km/h! O pokoření jejího rekordu tak nemůže být řeč. 

Další příspěvky