Pomelo je opět na pultech obchodů. Víte, že je zdravé?

Pomelo je opět na pultech

Jahody a maliny vystřídalo tropické ovoce. K dostání už jsou lahodné mandarinky, pomeranče a také ananasy a pomelo. Zatímco o ostatních druzích ovoce víme, že je zdravé, je zdravé i pomelo? Mnozí lidé se s tímto exotickým plodem ještě nesetkali, jiní ho však milují. Jedná se o exotický plod plný mnoha tělu prospěšných a potřebných vitaminů i minerálů. Najdeme v něm například mangan, železo nebo třeba draslík, z vitaminů pak vitamin A nebo C.

Pomelo se vyplatí kupovat ve slevě, kdy ho koupíte za dvacet korun místo čtyřiceti. Vyplatí se však za něj utratit i v době, kdy ve slevě není. Důvod je ten, že v tomto ovoci se neskrývají žádné látky, které by mohly tělu jakýmkoli způsobem uškodit. V mnohém ovoci najdeme sodík nebo tuky, ale v pomelu nenajdeme ani jedno. Že by se jednalo o nejzdravější ovoce vůbec?

Jezte, dokud vám chutná

U mnohého ovoce to funguje tak, že se musíme v určitém bodu zastavit. Nadměrná konzumace konkrétních druhů ovoce se totiž může proměnit v nebezpečno. U pomela je to ale jinak. Podle lékařů je možné sníst denně i dvě pomela, aniž by nám uškodila jako jiné citrusy.

Pokud vám tedy pomelo chutná, jezte, dokud je na pultech obchodů.

Pomelo a lidské zdraví

Pomelo je tedy zdravé, tudíž hlavní otázka je zodpovězena. Jak ale konkrétně prospívá pomelo lidskému zdraví? Toť otázka. Pomelo je citrus, tudíž působí jako antioxidant. Zlepšuje trávení a pomáhá zrychlit metabolismus, tudíž lze říct, že podporuje hubnutí a dopomáhá k štíhlé postavě. Kromě toho je pomelo skvělým doplňkem stravy, který brání vniku bakterií a virů do těla.

Pomelo dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi, také zatočí s neduhy v podobě kašle nebo jiných viróz.

Pomelo rovná se hubnutí?

Jak jsme zmínili, díky tomu, že pomelo dopomáhá ke zrychlení metabolismu, dopomáhá vlastně ke štíhlé postavě. Je však třeba uvést na pravou míru to, že po pomelu se rozhodně nehubne. Je to jen prostředek, prostředník, díky němuž je možné zhubnout.

Další příspěvky