Přesvědčující důvody, proč jíst jahody

Přesvědčující důvody, proč jíst jahody

Chcete zpestřit svůj jídelníček sezonním ovocem? Pak byste do svého jídelníčku měli zařadit hlavně jahody, které už sbírají lidé na svých zahrádkách. Nyní je období jahod, nyní se jahody sbírají doslova obden, pokud se jim daří. Jestliže vám jahdoy na vašich zahrádkách během jarních mrazíků nepomrzly, pak si je vychutnejte s čistým svědomím. Jahody jsou totiž ovoce, které se může s klidným svědomím zakomponovat do jídelníčku každého člověka, který se snaží žít zdravým životním stylem. Jahody totiž obsahují opravdu minimum kalorií a kromě toho, že umí bělit zuby, jsou navíc tělu a zdraví prospěšné.  

Jako hlavní důvod, proč konzumovat jahody, bychom mohli říct, že jsou zkrátka strašně dobré. Jenže to je argument, který mnohým lidem nestačí. Proto máme pro vás jiné přesvědčující důvody, proč jahody zakomponovat do svého jídelníčku.  

Důvody, proč jíst jahody 

  1. Jahody jsou prevencí proti různým druhům onemocnění. Pomáhají chránit zejména naše buňky před různými chorobami, navíc tělu poskytují dostatečné množství antioxidantů. 
  2. Jahody jsou také skvělým zdrojem vitaminu C. Je to jedna z nejlepších alternativ, jak vitamin C do těla dostat.  
  3. Jahody jsou mimo jiné také efektivním spalovačem tuků. Obsahují takzvané antokyany, které podporují spalování už uloženého tuku.  
  4. Jahody mimo jiné podporují mozkovou činnost, a to díky obsaženému jódu. Jahodám se tedy ne nadarmo říká, že jsou to inteligentní potraviny.  
  5. Jahody mohou sloužit také jako pleťová maska. Prospívají naší pleti, a to díky svému vysokému obsahu draslíku, hořčíku a vitaminu K. Díky jahodám se navíc zpomaluje stárnutí pokožky, které se jinak projevuje křehkostí.  
  6. Jahody jsou také dokonalým balzámem na vlasy. Pokud jste majitelem či majitelkou suchých a poškozených vlasů, pak jahody vám zaručeně pomohou. Zkuste si do vlasů vetřít rozmačkané jahody, chvilku to nechte působit a poté klasicky umyjte.  

Další příspěvky