Proč jíst vejce a kolik jich jíst denně?

Proč jíst vejce a kolik jich jíst denně?

Neustále slýcháte o tom, že byste měli jíst vejce. Bezesporu jsou vejce jsou zcela běžnou a zdravou potravinou. Zná je každý a dají se připravit na různé způsoby. Rozhodně je z jídelníčku nevynechávejte, jelikož mají na vaše zdraví pozitivní vliv. Proč je jíst a v jakém množství? Na to vám odpovíme. 

Kolik vajec? Jedno úplně stačí 

Ptáte se, kolik vajec je třeba sníst, abyste byli zdraví a abyste naplno využili všech prospěšných látek, která mají? Odpověď je jednoduchá. Stačí jenom 1 jediné vejce denně. To není žádný problém. A proč ho jíst a na jaké oblasti vašeho těla působí? 

Obsahuje bílkoviny 

Hlavně tedy bílek. Právě ten velmi dobře znají sportovci i kulturisté. Seznamte se s ním i vy. Bílkoviny jsou důležité nejenom pro stavbu svalové hmoty, ale pomohou vám například i při hubnutí. Díky vejcím tak získáte velmi dobrý přírodní zdroj těchto látek. 

Má zajímavé vitamíny a minerály 

O těch se moc nemluví. Přitom jich má vejce více než dost. O jaké se jedná? Jde třeba o vitamín A, stejně jako o vitamín D. Opomíjet nelze ani výčet dalších možností, v podobě toho, že obsahuje zinek, jod, železo, retinol, fosfor a riboflavin. 

Podporuje činnost mozku 

Chcete, aby vám to myslelo? Abyste podporovali svou paměť i schopnost soustředění? Potom se zaměřte na dostatek látky, která nese označení cholin. Právě vejce jsou jejím dobrým přírodním zdrojem. Pro podporu mozkové aktivity jasná volba. 

Zlepšuje stav kostí 

Jak v mladším věku, tak i ve věku starším, kdy může hrozit takzvaná osteoporóza. V obou případech je možné stav a sílu kostí zajímavě posílit jenom tím, že si dáte každý den jedno jediné vejce. Co umí? Udržet vápník ve vašem těle, tam kde má být. 

Pročišťuje cévy 

Jak konkrétně? Obsahuje takzvané fosfatidy. Jedná se o látky, které dokážou eliminovat různá zanesení v cévách. Aktivně je čistí a také dokážou eliminovat jejich výskyt. 

Další příspěvky