Proč zařadit do stravy čaj zkopřivy?

Proč zařadit do stravy čaj zkopřivy?

Čaj z kopřivy je silným bylinným nápojem, který si vyrobíte z listů nebo kořenů kopřivy dvoudomé. Proč jej zařadit do své stravy?  

Vytrvalá bylina 

Každý, kdo má zahrádku, se jistě přesvědčil o tom, že kopřiva dvoudomá, latinsky urtica dioica, je skutečně vytrvalá bylinka. Její drobné chloupky navíc obsahují chemické látky, které vás po dotyku popálí. Jejich pěstování je více než snadné, nejsou toxické a levné k pořízení. Přitom se jedná o cenný zdroj zdraví z přírody. Kopřivy jsou odjakživa základem pro kvalitní šampóny, používají se také v kuchyni. Jsou základem pro saláty, přílohy k masu nebo polévky. Kopřivy se přidávají také do špenátu.  

Proč zařadit do jídelníčku také pravidelné pití kopřivového čaje?  

Infekce močových cest zmizí 

Kopřivy dokáží pomoci vyplavovat bakterie z močových cest. Pravidelné pití kopřivového čaje vám pomůže eliminovat počet zánětů močových cest, kterými přes rok trpíte. Pokud navíc vsadíte na strouhaný křen vařený v mléce, máte po potížích.  

Mírní bolest kloubů 

Osteoartróza a bolesti kloubů se objevují zejména ve vyšším věku. Přejete si prevenci nebo jasné řešení těchto potíží? Denně pijte kopřivový nálev.  

Řeší zvětšenou prostatu 

Studie naznačují, že látky obsažené v kopřivě dokáží pomoci zmenšit zvětšenou prostatu. Někteří vědci se dokonce domnívají, že se kopřiva bude dát použít jako jedno z léčiv při léčbě rakoviny prostaty.  

Pomáhá s příznaky alergie 

Zpomalit nebo dokonce zastavit produkci histaminu v organismu? To právě dokáže kopřiva. Během alergie se tak doporučuje pravidelně popíjet odvar z kopřivy.  

Kromě těchto účinků oceníte kopřivu také v případě, že trpíte anémií. Ta se vyznačuje nedostatkem červených krvinek v těle, nebo jejich nesprávnou funkci. Do krve se tak dostává mnohem méně kyslíku, než je třeba. Kopřiva díky svým vitamínům a obsahu železa pomáhá tvorbě červených krvinek v těle. 

Další příspěvky