Jak si vybrat ideální sportovní legíny?

Jak si vybrat ideální sportovní legíny?

Legíny jsou to, po čem saháme, když se rozhodneme zacvičit si. Jsou pohodlné, přizpůsobivé a člověk se v nich zkrátka cítí dobře. Tedy pokud mu dokonale sednou. Pojďme si prozradit, jak si jedny takové vybrat. 

Dlouhé, midi nebo krátké legíny? 

Dlouhé legíny jsou nejpraktičtější a vhodné v podstatě pro všechny typy postav. Naproti tomu krátké legíny nad kolena obvykle zvýrazňují stehna, takže pokud tuto oblast nechcete zviditelnit, není to jedna z nejlepších možností. Pokud jde o krátké legíny pod kolena, jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zvýraznit oblast lýtek a kotníků. 

Materiál hraje roli 

Raději se vyhněte nedostatečně prodyšným materiálům, jako je akryl a jiné syntetické látky. Přednost dejte přírodním a měkkým textiliím, jako je bavlna nebo lycra. Vhodné jsou perforované tkaniny, které dobře odvádí pot. 

Typ sportu má taky slovo 

Při výběru ideálních legín je třeba kromě typu postavy vzít v potaz i druh sportu: jiné legíny se hodí na jógu a jiné na běh. Neznamená to, že si nemůžete jít zaběhat v legínách určených na jógu, ale ve speciálních běžeckých legínách se vám bude běhat pohodlněji. 

Legíny na jógu 

Na jógu se hodí již zmiňované legíny s vysokým pasem, které schovají bříško. Legíny na jógu by měly být bezešvé, bez kapes a zipů, které by vás při cvičení tlačily. Vybírejte legíny z vhodného materiálu, příliš hladká látka by vám po jógové podložce mohla klouzat. Bezešvé legíny na jógu jsou vhodné i do posilovny nebo tělocvičny na kardio trénink. 

Legíny na běh 

Tady jsou naopak kapsy vítané! Praktická kapsička na zip vzadu na hýždích nebo po straně stehna se skvěle hodí na uschování klíčů a jiných drobností, které s sebou při běhu nosíte. Vybírejte co nejprodyšnější materiál, který snadno odvádí pot.  Vhodné jsou legíny s reflexními prvky, se kterými budete vidět i ve tmě. 

Legíny na doma 

Pokud rádi nosíte legíny i jako domácí oděv, nejlépe se budete cítit v bavlněných bezešvých legínách s volnějším pasem s pružnou gumou. 

Další příspěvky