6 triků, které vám pomohou zhubnout

6 triků, které vám pomohou zhubnout

Hubnutí je těžké životní rozhodnutí. I když je první den snadný, následující už potřebujete doplnit motivaci. A my ji máme. Mrkněte na triky, které vám pomohou dosáhnout vašeho cíle.  

Napijte se vody 

Když se napijete vody, váš žaludek se rozšíří. Tím se logicky ubere místo, které byste vyplnili jídlem. Pijte dostatek čisté pramenité vody bez cukru, do které pro větší účinek můžete přikapat pár kapek citrónu.  

Dejte si přestávku na jógu 

Jóga má v našich životech mnohem větší význam, než byste řekli. Je to příjemný rituál, u kterého se zbavíte mnoha negativních životních návyků. Dodá vám sebekázeň, která je se změnou jídelníčku pevně spjata. Starejte se o své tělo a začněte je v jeho proměnách milovat. Správný pohyb vám pomůže k životní změně.  

Dostatek živin a vlákniny 

Náš organismus potřebuje vlákninu, aby správně fungovala střeva. A jak víme, ve střevech se tvoří imunita. Pokud si přejete, aby vaše tělo fungovalo správně, dodejte mu dostatek vlákniny. Ta navíc působí velmi sytě, nebudete mít chuť k jídlu.  

Jezte pomaleji 

Pokud jíte bezmyšlenkovitě a jste schopni do sebe jídlo během několika málo minut doslova naházet, není divu, že se vám nedaří zhubnout. Zkuste si své jídlo vědomě prožít a vnímejte každé sousto. Nyní bude mít i vaše mysl možnost si uvědomit, že jíte. Tím pádem bude snadnější si dát menší porci.  

Sladké nápoje vyhoďte 

Slazené nápoje jsou zdrojem dalšího přidaného cukru, který prostě a jednoduše nepotřebujete. Energetické nápoje, slazené limonády, kolové nápoje a džusy – to vše jsou zdroje mnoha cukrů, které vám brání ve vašem snu o lepším zdraví a lepším fyzickém těle. Do těchto obalů napusťte raději pramenitou vodu s citrónem, která vám pomůže váš sen zrealizovat.  

Náhradní program 

Máte některé činnosti spjaté s jídlem? Najděte si náhradní program. Nebo náhradní potravinu. U televize si dejte raději mrkvové chipsy, nebo se zásobte oříšky, zeleninou a ovocem.  

Buďte silní a dokážete to. 

Další příspěvky