Kde se vzal, tu se vzal – badminton

Kde se vzal badminton

Sport patří k naším každodenním činnostem. Je skvělé, že v tomto tak rychle ubíhajícím a zároveň technologickém světě sportujeme, abychom se stále udrželi fit a abychom stále prospívali našemu zdraví. V současné době se mezi nejoblíbenější individuální sporty řadí běh nebo plavání, ale taky jsou velice oblíbené kolektivní sporty, k nimž se řadí hlavně badminton, tenis či squash. Jelikož čím dál víc lidí hraje badminton, pojďme si vlastně říct, odkud se vzal.

Badminton hráváme nejčastěji na dovolených nebo na zahradách v létě, když takřka nefouká. V současné době se jedná o sport, který vykonávají nejen zamilované páry, ale taky kamarádi, kteří se chtějí po dlouhé době vidět. Jedná se sice o na první pohled nenáročný sport, ale tento sport zlepšuje naši pozornost a hlavně se díky němu udržujeme ve fyzické kondici.

Díky tomu, že jsme vlastně na nohách a že neustále pohybujeme rukama, posilujeme hlavně hýžďové svalstvo a obecně ruce.

Co je to badminton?

Pojďme si však říct obecnou charakteristiku tohoto sportu. Badminton má svého přímého předchůdce, kterým je indická poona. Pravidla a průběh hry je jednoduchý – při hře protivníci odpalují před síť míček pomocí rakety a snaží se donutit protivníka k chybě, tedy k neodpálení.

Samozřejmě i tato hra má své úskalí – chyby se například dopustí ten, kdo zahraje míček mimo vymezené území nebo kdo neodpálí míček od protivníka hozený.

Badminton si lidé často pletou s tenisem, ale míček se neodpaluje od země, ale hraje se takzvaně „z voleje“.

Jedná se o jeden z nejstarších sportů na světě

Málokdo ví, že badminton je jedním z nejstarších sportů na světě. První doložené a zachované záznamy pochází už ze sedmého století. Samozřejmě se liší dějiny tohoto „staršího“ badmintonu a dějiny moderního badmintonu. Dějiny moderního badmintonu se začaly psát okolo roku 1850, kdy se o jeho popularitu zasloužili Britové.

Další příspěvky