Jíte dostatečně luštěniny či nikoliv?

luštěniny

Správné stravování je složeno z mnoha tělu prospěšných surovin. Pokud se toužíte zdravě stravovat, rozhodně byste měli sáhnout po takových potravinách, které obyčejně nejíte. Kupodivu v těch se totiž skrývá nejvíce vitaminů a nejvíce tělu prospěšných látek, které je nutné do těla den co den dostat. Mezi takové suroviny se řadí například brokolice, ryby nebo hlavně luštěniny, které jsou však asi nejvíce nenáviděnou potravinou vůbec.

Luštěniny si velice často pěstujeme každé jaro na zahrádce. Mnoho lidí si nechá fazole nebo hrášek zavařit, aby měli tuto potravinu i pro zimní měsíce. Někteří se však této potravině vyhýbají. Nechutná jim ani hrášek, ani čočka, dokonce ani fazole. Většinou s luštěninami mají problém děti, které nechtějí sníst něco, co jim barvou není sympatické. Jenže právě luštěniny v sobě mají tolik skvělých vitaminů a látek, které tělo potřebuje.

Kolikrát bychom měli luštěniny zařadit do jídelníčku?

Pakliže se rozhodnete žít zdravým životním stylem a rozhodnete se zdravě stravovat, i když zrovna nemusíte luštěniny, měli byste je zařadit do svého jídelníčku alespoň třikrát týdně. Nemusíte si však třikrát týdně vařit čočkovou nebo fazolovou polévku – stačí si koupit fazolové lusky, které jsou velice dobrou náhradou za rýži nebo za brambory. Samozřejmě jsou však taky skvělou alternativou tehdy, kdy toužíte po nějaké příloze, ale v ledničce neschováváte žádný druh zeleniny.

Jak donutit děti, aby jedli luštěniny?

Pokud však máte hlavní problém s tím, že vám luštěniny nejí děti, je to prosté. Dnes existuje už řada pokrmů, které dokonale skryjí neoblíbené luštěniny. Například čočku nebo fazole lehce skryjete do salátu, kde se tento druh luštěnin naprosto ztratí. Mimo to je mnohdy tak drobný, že se nikomu nechce vyndávat ven. Dále byste možná měli zkusit dát dětem aspoň cizrnu, protože ta je pro děti daleko lépe stravitelnější.

Další příspěvky