Jsou libo bojové sporty?

bojové sporty

Žijeme v době, kdy se dají vykonávat snad všechny sporty. Mnohé jsou u nás v České republice teprve na vrcholu, v jiných jsme jako národ naprosto fantastičtí. Takových sportovních aktivit se dá dnes dělat opravdu mnoho. Není se čemu divit, když mnoho lidí sportuje – je to jenom dobře, ale často velmi dlouho trvá, než si člověk najde ten svůj sport, pro který se nadchne a který se rozhodne provozovat pravidelně.

Mezi nejoblíbenější sporty se řadí v poslední době asi tenis, který je však populární hlavně u žen. Ovšem v poslední době se do něj hrne i řada mužů, což je samozřejmě dobře. Dlouhodobě nejpopulárnějším sportem je klasicky fotbal nebo i hokej, ale do kurzu se dostávají i bojové sporty, o nichž by to jen tak někdo neřekl.

Bojové sporty však už dávno nejsou jenom o bezhlavém kopání kolem sebe. Už je to dávno o myšlení. Vždy je nutné rychle přemýšlet, než vyšleme nějaký kop, protože pokud uděláme něco špatně, prohráli jsme.

Znáte MMA?

V současnosti mezi nejpopulárnější patří rozhodně MMA, což je smíšené bojové umění. Tento bojový sport nese prvky nejen karate, ale také juda a taky boxu. Jednotlivé chvaty si však člověk musí řádně promyslet, protože právě v této situaci platí to, že pokud špatně kopnete nebo uhodíte soupeře, on může celý zákeřný chvat otočit proti vám a vy tak prohrajete.

U MMA se rozvíjí hlavně rychlé myšlení a postřeh. Mnoho lidí si myslí, že je to jenom sport, kde se většinou muži mlátí, ale není to tak. Je to opravdu i v hlavě, nikoliv jenom o síle. Myšlení tu hraje tu zásadní roli, protože díky tomu, že jsou vzaté chvaty ze všech bojových sportů, musíte si dávat opravdu pozor a přemýšlet.

Nebo raději klasické podoby bojových sportů?

Samozřejmě jsou stále populární i klasické bojové sporty, mezi něž se řadí hlavně karate, judo nebo box. Velice často dávají rodiče malé syny do těchto kroužků, aby si tak vybili svou nastřádanou energii. Je to poměrně účinné.

Další příspěvky