Víte, že fíky pomáhají zhubnout?

Víte, že fíky pomáhají zhubnout?

Hubnutí je neustále dokolečka omílané téma, které stále zajímá více a více lidí. Krásné postavy chce docílit nejspíše každý, ale jenom málokomu se to podaří. Pokud i vy chcete docílit krásné postavy, měli byste začít správně jíst, protože bez toho to bohužel nejde. K tomu zaveďte do programu dne nějaký pohyb a zkuste dostatečně pít. Zastavme se však nyní u toho jídelníčku. Existuje mnoho zajímavých druhů potravin, které nám svými složkami pomáhají zhubnout. Jednou takovou potravinou jsou i fíky. Věděli jste to?

Fíky jsou plody rostliny zvané „fíkovník“. Jedná se o rostlinu, která je dlouhá až deset metrů a plody plodí zhruba dvakrát ročně – vždy v době léta (většinou na začátku a na konci). Fíky jsou skvělé i sušené, mnoho rodin si je kupuje na vánoční tabuli společně s datlemi. Nicméně málokdo o fících ví, jak moc jsou výjimečné.

Pojďme si je však nejdřív představit.

Co to jsou „fíky“? Jak vypadají?

Pokud nejste milovníkem tropického ovoce, možná jste se s fíky ještě nesetkali. Pokud to tak je, je třeba vám toto ovoce trochu přiblížit. Jedná se o fialové plody, které jsou střední velikosti a běžně na ně narazíme v obchodech (hlavně v letní sezoně). Jsou specifické tím, že se skládají hlavně z vody, drobných semínek. Většinou chutnají skvěle v kombinaci s dalšími jinými surovinami.

Proč jsou dobré při hubnutí?

Do našeho jídelníčku bychom je měli zakomponovat hlavně tehdy, když chceme zhubnout, protože neobsahují žádný tuk. Co se týče sacharidů, těch je v tomto ovoci skutečně minimálně.

Pozor však na sušenou formu! Ta hubnutí nepomáhá! Je v ní až moc cukru, bohužel.

Fíky pro zdraví

Fíky jsou však skvělé i pro naše zdraví jako takové. Obsahují mnoho vlákniny, ale taky i draslíku, vápníku i hořčíku či sodíku. Kromě toho obsahují i fosfor, železo nebo vitamin C, který významně posiluje naši imunitu. Kromě vitaminu C zde najdeme i vitamin B. Fíky taky obsahují flavonoidy či enzymy.

Další příspěvky