Cvičte i v karanténě. Jak?

Cvičte i v karanténě. Jak?

Pokud jste se jako řada dalších lidí dobrovolně sami zavřeli do karantény, jelikož venku panuje nouzový stav kvůli novému typu koronaviru, je velice důležité, abyste jen neseděli na pohovce a jen nejedli. V karanténě se taktéž musíte udržovat fit, aby i váš imunitní systém byl stále tak silný a odolával hravě náporu bakterií a virů. V případě, že patříte k lidem, kteří si však neví rady s tím, jak se udržovat v době karantény v domácnosti fit, prozradíme vám to.  

Pokud se chcete skutečně udržet fit, doporučujeme v karanténě cvičit. Vaše postava bude opravdu skvěle vysportovaná, i když nebudete chodit denně do fitness centra. Jelikož jsou však mnohé cviky nebo pohybové aktivity omezeny, nabízí se otázka, jak tedy v karanténě cvičit. A my vám to prozradíme.  

Mějte denní harmonogram 

Abyste se vůbec dokopali ke cvičení, je velice důležité sestavit si vlastní harmonogram, podle kterého se budete řídit. Zkrátka si nastavte, v jakou dobu během dne budete cvičit, případně jaké cviky vás daný den čekají, ať hodinu neprosedíte hledáním vhodného videa na internetu. Do denního harmonogramu si také zapište čas, jak dlouho byste chtěli cvičit. Klidně začínejte s patnácti minutami denně nebo s půl hodinou, to je jen na vás.  

Dejte si dynamickou jógu 

Pokud se zároveň chcete pořádně protáhnout, nejen spálit přebytečné kalorie, doporučujeme vám dát si dynamickou jógu. Jóga až neuvěřitelně popohání metabolismus, který tak rázem spaluje opravdu rychle. Kromě toho dochází k celkovému protažení, člověk se naučí dobře dýchat a najednou je jeho fyzická kondice na úplně jiné výši. Ideální je například power jóga, kde se jednotlivé asány střídají ve svižném, rychlejším tempu.  

Nějaké to kardio 

Na internetu najdete hromadu skvělých kardio cvičení, které se právě do karantény hodí. Pokud se rozhodnete cvičit kardio, docílíte úspěšného spálení mnoha kalorií. Kardiem se například rozumí skoky přes švihadlo, také jumping jack nebo podobné cviky. Jak jsme však zmínili, na internetu je takových cvičení opravdu mnoho. 

Další příspěvky