Jak se přestat přejídat

Jak se přestat přejídat

S přicházející plavkovou sezonou se většina lidí snaží o zhubnutí. Jenže v cestě stojí jídlo a láska k němu. Zatímco některým se úspěšně daří dodržovat jídelníčky, jiní s tím mají krapet problém. Jejich hlavním problémem je přejídání se, které je to nejhorší pro hubnutí. Pokud se člověk přejídá, rázem dochází k výraznému přibírání, a to samozřejmě není dobře. Přestaňte se přejídat a jíst z nudy a konečně udělejte něco pro svou štíhlou postavu.  

Pokud musíte mít neustále něco po ruce, pokud máte tendenci neustále něco jíst, pak byste měli dát na naše tipy, které vám poradí, jak se konečně přestat přejídat.  

Nezapomínejte na svačiny, alespoň na ty odpolední 

Člověk by měl během svého dne sníst alespoň pět jídel denně. Ale mnozí lidé nemají takovou kapacitu na to, aby pět jídel denně snědli. A tak vynechávají dopolední i odpolední svačiny. Jenže alespoň jedna svačina by měla zůstat, většinou ta odpolední, kdy se člověku zdá, že je více času. Než si však svačinu dáte, zhodnoťte, jestli vůbec máte hlad či nikoliv. Pokud hlad nemáte, tak si ji nedávejte, ať se vyhnete pocitu přejedení.  

Veďte si deník nebo jídelníček 

Abyste získali jakousi kontrolu nad tím, co jíte nebo nejíte, měli byste si vést deník nebo dodržovat předem stanovený jídelníček. Poznačte si dny, kdy jste se naprosto obešli bez sladkého. Stejně tak si poznačte dny, kdy jste si přece jen nějaké sladké dali. Pokud si budete vést záznamy o tom, co jíte a co naopak nejíte, pomůže vám to.  

Hodně spěte 

Obecně platí pravidlo, že kdo málo spí, více jí. Proto se zaměřte na kvalitní spánek a spánek rozhodně nepodceňujte. Pokud spíte, nemáte automaticky na jídlo ani sladké pomyšlení či chuť. Proto spánek nepodceňujte a snažte se spát alespoň předepsaných osm nebo sedm hodin.  

Nekupujte si to, co nemůžete jíst 

Pokud se chcete vyvarovat třeba sladkému, neměli byste si ho kupovat. To je další pravidlo, které platí – sejde z očí, sejde z mysli.  

Další příspěvky