Jak zhubnout i bez diety? Jde to díky několika pravidlům

Jak zhubnout i bez diety? Jde to díky několika pravidlům

Zhubnout neznamená trpět hladem a zkoušet každý měsíc nesmyslné diety. Správná strava je totiž klíčem nejen ke zdraví, ale i k ideální postavě. Postupně, přirozeně a bez časově ohraničených úseků aplikování diety, po kterých opět přiberete vše zpátky i s několikakilovým úrokem, získáte krásu, pohodu a energii. Pojďte se podívat na principy zdravé stravy, které jsou odporníky nejčastěji doporučované. 

Denní režim 

Není správné se trápit hlady a pak se večer přecpat k prasknutí, ani celý den neustále a bez přestávky konzumovat všelijaké pochutiny. Ideální počet menších porcí, které byste měli během dne mít, je 5-6 a to s přestávkami 2-3 hodiny mezi jednotlivými chody. 

Bílkoviny 

Vaše strava by měla být složena ze třetiny z bílkovin. Jsou důležité pro stavbu svalů a v porovnání s cukry a s tuky se tolik neukládají takzvaně do zásoby. Bílkoviny získáte především z masa, ryb, vajec, luštěnin nebo z mléčných výrobků. 

Sacharidy 

Zpracování jednoduchých sacharidů neboli cukrů naším organismem je rychlé a dodá nám okamžitou energii. Můžeme je najít například v zelenině. Naopak složité sacharidy, které se nacházejí v bramborech, pečivu nebo v těstovinách, se tráví podstatně déle a proto by měly být konzumovány v rozumném množství, ideálně s dostatečným pohybem v průběhu celého dne. 

Tuky 

Na smažených olejích není nic prospěšného, ale přírodní zdravé tuky jsou pro tělo důležité a neměly by ve složení jídelníčku chybět. Můžeme je najít v oříšcích, olivách, semínkách, rybách a za studena lisovaných olejích. 

Ovoce, zelenina 

Není nic prospěšnějšího, než nahradit fast-foodové jídlo zeleninou, ovocem nebo různými lesními plody. Ty urychlují metabolismus, mnohé mají detoxikační účinky a jsou plné vitamínů. Dejte si kousek klidně ke každému chodu. 

Omáčky 

Od kečupu, přes tatarku, až po majonézu, všechny tyto omáčky jsou plné náhražek a umělých ochucovadel. Není nutné se jich úplně vzdát. Vyrobíte-li si je doma z přírodních surovin, budou skvělým doplňkem každého jídla. 

Další příspěvky