Rozhodli jste se zhubnout? Stévie vám v tom pomůže

Rozhodli jste se zhubnout? Stévie vám v tom pomůže

Jelikož zanedlouho započne plavková sezona, lidé se snaží dát se do formy. Jenže ne každému se do úspěšně daří. Mnozí lidé opravdu poctivě cvičí, na druhou stranu bohužel zapomínají na to, že strava je to, co je základ úspěchu. Ne nadarmo se říká, že správné a zdravé stravování je až sedmdesát procent úspěchu. Je proto nejdříve nutné změnit jídelníček, jen ten nám pomůže v boji s přebytečnými kily. Bohužel změna jídelníčku představuje vynechání oblíbených pochutin a pokrmů, jako jsou v tomto případě sladkosti.  

Sladkosti jsou obvykle důvodem, proč se s kily navíc nedokážeme rozloučit. Bohužel pro nás se po sladkostech jen tloustne. Naštěstí je několik možností, jak se poprat s přebytečnými kily, stačí do jídelníčku zařadit náhrady cukru, které neobsahují takřka žádné kalorie. Myslíte si, že je to nereálnost? Kdepak. Mluvíme tu o stévii, která je důkazem toho, že i mlsání může být bez kalorií.  

Pokud hovoříme o stévii sladké, hovoříme o přírodním sladidlu, které nemá žádné negativní účinky na zdraví. Navíc obsahuje nula procent kalorií a je až tři sta krát sladší než cukr. Je to tropická rostlinka pocházející z Brazílie.  

Stévie se používá už odpradávna 

První zmínky o stévii pochází opravdu z dávných dob. Dá se říct, že lidé už po staletí používají stévii jako dochucovadlo. Samozřejmě původně se stévie používala hlavně v Jižní Americe, později se však dostala i k nám.  

Nejen pro lidi s cukrovkou 

Stévie, jak již bylo zmíněno, neobsahuje ani jedno procento kalorií. Naopak podporuje tvorbu inzulinu, tudíž je jako stvořená hlavně pro diabetiky. Samozřejmě diabetici nejsou jediní, kteří přijdou na chuť tomuto přírodnímu sladidlu. Stévie například snižuje vysoký krevní tlak, mimo jiné rozšiřuje cévy a pomáhá i při léčbě kožních onemocnění. Dokáže vyhubit mikroby v těle a zmenšuje záněty, kromě toho nijak nekazí zuby, lidé ji konzumující nemají ani sklony ke vzniku paradontózy.  

Další příspěvky