Jak dodržovat jídelníček při cestování 

Jak dodržovat jídelníček při cestování 

Máte stanovený jídelníček, ale jeho dodržování na cestách je pro vás velmi obtížné? Připravili jsme pro vás čtyři jednoduché tipy, které vám mohou situaci ulehčit. 

Představa o příjmu kalorií a živin 

Základním stavebním kamenem vašeho úspěchu pro dodržování jídelníčku na cestách je vytvoření detailní představy o správném množství přijímaných kalorií a makroživin. Pokud správné množství nemáte stanovené, jen těžko se můžete dostat k odpovídajícím hodnotám. Využijte některou z dostupných aplikací a jídlo si na cestách pečlivě zaznamenávejte do kalorických tabulek. 

Přichystané krabičky 

Pokud se chcete kalkulování s živinami a kaloriemi na cestách vyhnout, můžete zvolit variantu domácí přípravy jídla do krabiček. S využitím váhy je možné připravit vše přesně vašich potřeb, čímž vám na cestách odpadne podstatná část starostí a stresu. Samozřejmě se pak nemusí jednat jen o jídla v krabičkách. Využít můžete jakékoliv skladné potraviny, které jsou určené k okamžité konzumaci.  Vhodné jsou například také různé druhy ovoce, ořechy nebo balené potraviny. 

Suplementy 

Nedaří se vám při cestování dodržovat předepsané intervaly mezi jídly nebo jste dokonce některou porci museli z nějakého důvodu úplně vynechat? Dobrou alternativu pro vás mohou zprostředkovat potravinové doplňky a suplementy. Ty by nikdy neměly nahrazovat pestrou stravu, ale na cestách mohou ve specifických případech zprostředkovat rychlou „první pomoc“. 

Improvizace 

Nezapomeňte, že cestování by vám mělo přinášet v první řadě radost a uvolnění od starostí běžných dní. Nenechte si proto dodržováním jídelníčku pokazit vaše zážitky a pokuste se najít kompromis mezi správným stravováním a dostatkem volnosti. Improvizace se snadno dostupným jídlem může být v mnoha případech nejlepší volbou. 

Další příspěvky