Jaké potraviny zařadit do jídelníčku, protože nám dodají energii?

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku, protože nám dodají energii?

Když budete hovořit s odborníky na výživu, dozvíte se, že základem zdravého a spokojeného života je jen zdravá, vyvážená a pestrá strava. Na základě svého úsudku vám tak vytvoří jídelníček přesně na míru, bohužel toto není zrovna levná záležitost. V případě, že se rozhodnete svůj jídelníček změnit, můžete to udělat i sami. Na internetu najdete tolik rad, co by v jídelníčku nemělo chybět. A my vám přinášíme další tipy, a to konkrétně na potraviny, které člověku dodají energii a které ho zároveň zahřejí.  

Pokud se cítíte neustále unavení, pokud jste neustále bez energie a jste stále vysílení, do vašeho jídelníčku by měla přistát nějaká z níže uvedených potravin a surovin. Kterou zkonzumujete jako první? 

Oříšky dodají energii 

Jestliže jste i po dlouhém spánku bez energie, měli byste do svého jídelníčku zařadit například oříšky. Ty jsou totiž největším zdravým zdrojem energie. Vyvarujte se sladkostem v podobě čokolády, raději konzumujte oříšky, které působí protizánětlivě, navíc jsou pro organismus důležité, jelikož podporují správnou a bezproblémovou funkci buněk. Pozor si však dejte na jejich velké množství, jsou plné kalorií, a tak se hodí je konzumovat třeba po ránu k snídani.  

Dejte šanci červené řepě a sladkým bramborám 

Pokud jste milovníci barev, určitě se nebudete dlouho rozmýšlet a dáte šanci červené řepě a sladkým bramborám. Ostatní lidé budou mít s tímto nejspíše problém. Oba dva druhy zeleniny jsou výborným zdrojem energie, navíc mají vlákninu, mangan i vitamin A. Zatímco batáty neboli sladké brambory jsou typickou přílohou, červenou řepu snadno přidáte například do salátů.  

Listová zelenina dokáže člověka také podpořit 

Kromě zmiňovaných druhů zeleniny nás dokáže podpořit i listová zelenina, která je skvělým zdrojem železa a samozřejmě i celé řady vitaminů (zejména vitaminu C).  

Další příspěvky